Viimatiste uudiste valguses on Eestist jäänud mulje kui Ida-Euroopa väiksest riigikesest, kus on hea oma musta raha puhtaks pesta.

Seda, mis majanduses toimub ning kuhu poole me liigume, kajastas EVUL juba aastal 2015. Tol ajal ei võtnud meid eriti keegi vaevaks kuulata. Tänaseks on olukord selline, kus Eesti on tuntust kogunud mitte just positiivsete uudiste valguses. Küll oleme olnud TOPis tankistide kasutuse poolelt, küll riiulifirmade loomise, siis võlgades ettevõtete matmise ja nüüd siis lõpuks ka riigina, kus on hea tegeleda rahapesuga. Vaevalt, et me sellist kuulsust otsisime.

EVULi rajaja ja teejuht Marie Rosin on aga loomas ülivõimast mudelit, mis suudab tuvastada rahapesu ning korruptsiooni vaid sekundite jooksul. Kuna mudel on alles arenduses, siis me sellekohast kajastust ei ole veel teinud, kuid kui see rakendus on avalikkusele esitlemiseks valmis, siis kindlasti tegeleme sellega esmajoones.

Seniks aga kaitske enda raha uurides enne järgi, kellele te selle anda plaanite. Nimelt- EVULi koostööpartner Storybook on arendanud välja automaatsed Juhatuse liikme CV-d, millelt saate ühe pilguga tuvasatada, mis ärimehega on tegemist ja milline on tema Krediidiskoor.

Selleks, et ka veebis ringi liikudes saaksite sekundiga teada, kelle kodulehel olete ja milline on tema taust, laadige alla Storybooki Google Chrome Brauserilaiendus. See töötab kõikjal veebis (hetkel Eesti kodulehtedel, varsti globaalselt) ning saate ühe klikiga vaadata veebilehe omaniku krediidiskoori ning finantstausta.

Kui aga soovite saada juhiseid oma äriprotsesside senisest veelgi paremaks juhtimiseks, siis võtke ühendust meie koostööpartneri Storybookiga:

Liisi Raudsik, tegevjuht, liisi.raudsik@storybook.ee, Storybook OÜ

Ausa ja läbipaistva majanduse nimel.

EVUL