Alates käesolevast sügisest on Eesti Võlausaldajate Liidu liikmetel võimalus kasutada uusi, digitaalseid liikmetunnistusi, millele on lisatud ka Krediidiskoor. EVUL-i asutaja Marie Rosina sõnul ei ole enam tegu niivõrd tunnistuse, kuivõrd juba tunnustusega ettevõttele.

Eesti Võlausaldajate Liit hakkas tunnistusi välja andma 2015. aastal , et tõsta esile liikmeid ja tõendada nende usaldusväärsust. Tunnistus pakub klientidele ja koostööpartneritele kindlustunnet, võimaldab ettevõttel luua positiivset mainet ning arendada ettevõtte brändi

EVUL-i uued, digitaalsed tunnistused on aga samm edasi, sest lisatud on ajakohane, maksevõimekust iseloomustav Krediidiskoor, mis omakorda näitab, et äriühing on läbipaistev, usaldusväärne ja tulevikku vaatav. Tänu krediidiskoori lisamisele saab ettevõte kinnitada, et tegu on mitte ainult minevikus tunnustatud asutusega, vaid on seda ka käesoleval ajahetkel ja ka tulevikus.

Miks üldse on selliseid tunnistusi vaja ja millist mõju ettevõtlusele sellise tunnustuse näitamine omab? Kuidas tunnistust saada ja kasutada?

Eesti Võlausaldajate Liit sai ellu kutsutud 2015. aasta sügisel teiste seas ka Marie Rosina poolt, kes ühtlasi on ka Kreedix OÜ ja Register OÜ asutaja. Neil kahel ettevõttel oli tänu riiklikele avaandmetele, nagu näiteks Eesti ettevõtete andmebaas koos registristaatuse, maksuvõlgade ning juhatuse liikmete ajalooga ja Kreedix OÜ võlanõuete portfellile võimalik teostada suuremahulist analüüsi tuvastamaks ettevõtluse juurprobleeme.

Pankrot on vaid jääme tipp

2016. aasta alguses esitletigi eelneva majandusaasta kokkuvõtet, kus lisaks traditsioonilisele ülevaatele pankrottidest kajastati esmakordselt ka sisulist analüüsi raugema jäetud ja sundkustutatud ettevõtetest. Selgus, et tegu on märksa suurema probleemiga, kui ükski avalik- või erainstitutsioon oleks osanud arvata ning reaalsele statistikale tuginedes hakati looma dialoogi nii teiste erialaliitude ja ministeeriumite, aga ka ettevõtjatega.

Kui ettevõte on juba pankrotimenetluses, on hilja midagi ette võtta. Valdav osa pankrotte raugeb ning seetõttu on vajalik olla ohumärkidega ennetavalt kursis. Siinkohal tulebki mängu andmeteadus ja -analüütika.

Innovatsioon viib edasi – Krediidiskoor

Iga ettevõte ja liit on täpselt nii tugev kui on tema liikmed ning selle tugevuse tuvastamiseks on oma hindamatu osa andnud Register OÜ tipptasemel andmeteadur ja innovaator Peep Küngas (PhD). Tema panuseta poleks meil täna võimalik Inforegistris ühe hiireklikiga tuvastada juriidiliste isikute omavahelisi seoseid ning veelgi enam – mitmedki juurprobleemid oleksid tuvastamata ja lahendused neile arvatavasti olemata.

Viimased aastad ongi Register OÜ andmeteadurite ja analüütikute meeskond tegelenud ennetustööriista loomisega, et hinnata Eesti ettevõtete maksejõulisust ka tulevikus. Kaasaegse andmeteaduse tippklassi kuuluv krediidiskoori mudel kombineerib vana informatsiooni pidevalt uueneva teabega, et määrata ettevõtete maksejõulisus ning muuta seeläbi otsuste tegemine kiiremaks ja tõhusamaks. Skoor on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasemel, täpsemalt kuidas ja miks, loe edasi siit. Rohkem artikleid krediidiskoorist leiad Inforegistri  ärimeediast.

Unustame inimlikud eksimused

Krediidiskoori võlu seisneb selle töökindluses, aususes ja läbipaistvuses. Selle loomisel võetakse arvesse üle 100 erineva tunnuse ja analüüsitakse sadu tuhandeid infokilde. Inimene on paljuski ekslik, masinõppel ja automaatikal tuginev andmemudel aga ei unusta vajalikku infot lisamast ega eksi mõne väärtuse sisestamisel. Andmemudelit ei ole võimalik isiklikel kaalutlustel mõjutada, et saada mõnel juhul kõrgem, mõnel juhul madalam hinnang.

Aja- ja asjakohane tunnustus

Eesti Võlausaldajate Liit: uued tunnistused on samm edasi läbipaistva ja tugevama majanduse suunasEVUL-i uued tunnistused võimaldavad äriühingul saad osa andmeteaduse tipptasemest ja kinnitada, et ka nemad seisavad ausa ja läbipaistva majanduse eest ning tegutsevad tugeva ja konkurentsivõimelisema ettevõtluse nimel. Tunnistused kuvatakse ettevõtte profiilil inforegister.ee lehel, samuti on igal EVUL-i liikmel võimalus ja õigus tunnistust oma e-kanalites kasutada ja välja printida.

🗸 Soovid teada, kas äriühing kuulub Eesti Võlausaldajate Liitu ja kas sellel on uus digitaalne tunnistus? Vaata ettevõtet inforegister.ee lehel ning kõikidel liikmetel on paremal pool vastav bänner.

🗸 Soovid tunnistust oma ettevõtte lehele lisada?

Pildi või pdf-ina lisamiseks salvesta tunnistus arvutisse, sealjuures aga pane tähele, et pildina kuvatava tunnistuse krediidiskoor ei ole ajas muutuv. Krediidiskoori riskiklassi muutudes on soovitav tunnistust uuendada.

Reaalajast kuvatavat tunnistust saab lisada koodiga, kus src= järel jutumärkidesse tuleb lisada ettevõtte tunnistuse link:
<iframe id=”inlineFrameExample”
width=”794″
height=”1160″
src=”https://www.evul.ee/liikmed-nimekiri/tunnistus/10963047_AASTA-AUTO-PLUSS-AS”>
</iframe>. Sellisel viisil lisatud tunnistus püsib ajakohane ning seda ei ole vaja uuendada.