Eesti Võlausaldajate Liidu koostööpartner Inforegister.ee avaldas väga informatiivse ja huvitava artikli likvidaatoritest eesti majanduses. On ilmselge, et antud olukorras on suurimad kannatajad võlausaldajad, kes tegutsevad ausalt ja heas usus. Nende huvide eest ei seisa täna riigi poolt kahjuks mitte keegi. EVUL on võtnud selles osas eesrindliku positsiooni ja tegutseb üheskoos kõigi võlausaldajate eest!

 

Artikkel: Üleeile (12.03.2016) tuli inforegister.ee e-mailile järjekordne reklaamkiri, kus pakutakse võimalust vabaneda probleemsest võlgades ettevõttest ühe ööpäeva jooksul. Kirja saatja veebilehel Pankrotitugi.ee seisab: ”Müües oma ettevõtte, määratakse sinna uus juhataja. Teie muutute üksnes kolmandaks isikuks, kellel pole enam ettevõttega mingit seost. Ei kohustust ega huvi anda vastuseid ettevõtte tegevuse kohta. Teie käest ei saa keegi enam seaduslikult midagi nõuda.” Juurde on veel toodud statistika, et “95% võlausaldajatest pöördub võla sissenõudmiseks inkassosse. Ligi 80% inkassosse jõudnud võlgnikest lõpetavad kohtus…”.

Kui selline kiri tuleks 1. aprillil, võiks arvata, et tegemist on halva naljaga. Tegelikkuses on likvidaatorite kasutamine igapäevane nähtus ning valida saab umbes 700 variisiku vahel, likvideerimisteenuseid pakuvad aga mitmed äirühingud. Nende seas on ettevõtteid, kes aitavad tegeleda keeruka likvideerimisprotsessiga kui ka neid, kelle sihtgrupiks on ettevõtjad, kes soovivad eelkõige võlgadest vabaneda.

Loe edasi SIIT.