Tähe 129b

Eesti, Tartu 50113

+372 5045962

Meediakajastus

07.07.2017

Äripäev

Baumosti müük põrus

Pankrotistunud Bauschmidti tütarfirma Baumosti otsemüümine ei õnnestunud, nüüd läks firma enampakkumisele.

 

06.06.2017

Äripäev

Olgu pankrot, aga kultuurne

Riik peaks aitama hätta sattunud äriühingute juhatustel ka kultuurselt pankrotti minna, sest tahame seda või mitte, aga pankrot on üks majanduse osa, leiab pankrotihaldur Ly Müürsoo.

Tippärimees pääses pankrotist üle noatera

Pankrotihaldur Sirje Tael survestas ettevõtja Indrek Rahumaad pankrotiavaldusega. Rahumaa ja Tael jõudsid kokkuleppele eile õhtul.

Käelöömine suurvõlgnikuga viis riigi kohtusse

Riik lõi käed miljoneid eurosid võlgu jäänud ehitaja E&G omaniku Artur Fjodorovi uue firmaga, mis annab nüüd maksumaksja raha eest õigusabi. Konkurent viis asja kohtusse.

Saneerimisel UVICi omanik: muredel mitu põhjust

Miljoni euroni ulatuva maksuvõlaga toidutootja UVICi omanik Aleksandr Musarov nendib, et firmal on mitmeid muresid. Saneerimisnõustaja lubab aga pretsedenti.

Hoiatus: lubadeta firma küsib raha

Finantsinspektsioon hoiatab tänavu asutatud, kuid lubadeta firma tegevuse eest.

E-residendid asutasid üle 3000 ettevõtte

Eesti e-residentsuse on saanud juba enam kui 20 000 inimest, kes on Eestis asutanud juba üle 3000 ettevõtte.

Suurtehing autoturul sai rohelise tule

Konkurentsiamet lubas Briti päritolu ülemaailmsel automüüjal Inchcape osta neli United Motorsi müügiesindust Eestis, nii saab Inchcape BMW ainuedasimüüjaks Eestis.

Ärileht

Kohus mõistis petturitest kalakaupmeestelt välja kaks miljonit eurot

Ühe Eesti edukaima kalatööstuse kuulsusetu lõpp päädis omaniku tingimisi vangistuse ja suure tagasinõudega.

Tallinna Sadama kriminaalasjas on kokku juba 15 kahtlustatavat

Riigiprokuratuur kinnitas täna, et Tallinna Sadama kriminaalasjas on kokku 15 kahtlustatavat, kelle seas on nii füüsilisi kui ka juriidilisi isikuid.

 

29.05.2017

Ärileht

Soomes läheb firmadel karmiks: aastaaruandega viivitajad visatakse registrist välja

Soomes on ligi 70 000 ettevõtet äriregistrile võlgu majandusaasta aruandeid, kohati isegi mitme aasta jagu. Nüüd hakkab register aruannete varjajate suhtes karmi kätt rakendama: kui aruanne õigeaegselt ei laeku, visatakse firma registrist välja, mis lõpetab ühtlasi ka selle kogu ametliku majandustegevuse.

EMTA

Ettevõtja saab käibemaksukohustuslase numbri nüüd automaatselt

Maksu- ja tolliamet (MTA) kaasajastas käibemaksukohustuslase registreerimise teenuse, mis võimaldab kõik toimingud teha e-maksuametis/e-tollis ning saada automaatselt vastus oma registreerimistaotlusele.

Äripäev

Luterma saaga sai läbi

Oliver Kruuda firma Luterma kustutati pärast aastaid kestnud pankrotimenetlust äriregistrist. Nõudeid jäi rahuldamata enam kui 40 miljoni euro eest.

 

8.05.2017

Äripäev

Varjatud omanikega firma teenib Tallinnalt miljoneid

Tallinna linnapea ametis olev Taavi Aas ei tea enda sõnul, kes on linna kauase partneri ja äsja magusa miljonihanke võitnud firma Signaal Küprosele varjunud omanik ning Signaali esindaja väldib küsimustele vastamist

 

5.05.2017

Äripäev

Maksuvõlaga firmade täielik edetabel

Äripäev avaldab Eesti maksuvõlaga ettevõtete täieliku nimekirja. Andmed pärinevad maksuametist. Allpool on näha maksuvõlglased 2. mai seisuga. Vaata, kas 4388 firmaga nimekirjas on ka sinu äripartner!

 

27.04.2017

Ärileht

Ukraina julgeolekuteenistus otsis läbi Eesti suurettevõtja partneri kontori

Ukraina julgeolekuteenistus SBU otsis läbi Eesti ärimehe Hillar Tederi Ukraina äride partnerfirma Dragon Capital kontori seoses ebaseadusliku tarkvara müügi ja levitamisega.

 

25.04.2017

Äripäev

10 ettepanekut ebaausate ettevõtjate taltsutamiseks

Eesti Võlausaldajate Liit koostas ettepanekud maksejõuetusega seonduvate probleemide lahendamiseks ja ausama ettevõtluskeskkonna tagamiseks.

 

24.04.2017

Postimees

Marek Helm: raske hetk avaks poliitikute silmad

Maksuameti eksjuhi Marek Helmi hinnangul peaks riik suutma näha suurt plaani, kuidas luua ettevõtetele toetav keskkond, kuid et selline mõtlemine tekiks, tuleb poliitikutel üle elada sama raskeid hetki, kui elas läbi tema ise maksuametis.

Äripäev

Tulumaksuseadus rikuti ära

Tulumaksuseaduse muutmise eelnõu on segane ja eesmärgitu, leiab Deloitte’i juhtiv maksunõustaja Ivo Vanasaun.

 

20.04.2017

Äripäev

Skandaalne ärimees kaotas poole miljardi kohtusaaga

Erinevate maksuskeemide punumise ja ametkondade kurnamisega tuntust kogunud Raivo Paala, kes püüdis väidetava megatehingu eest riigilt 540 miljoni euro suurust käibemaksu tagasi küsida, mõisteti pärast aastaid kestnud kohtumenetlust tehingu fabritseerimises süüdi.

Postimees

Maksuekspert: valitsuse uus pangamaks on elamine tuleviku arvelt

Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liikme Lasse Lehise sõnul võib valitsus uue pankade tulumaksustamise süsteemiga rikkuda riigiõigust, kuna sisuliselt hakkab praegu valitsus juba ette kulutama järgmiste valitsuste maksutulusid.

Ärileht

Krimmist plaanitakse teha offshore piirkond

Krimmis võidakse luua maksuvaba piirkond, vahendab PBK Krimmi nn autonoomse vabariigi peaministri Sergei Aksjonovi administratsiooni.

 

19.04.2017

Ärileht

Maakohus hakkab Liviko nn teist kartelliasja uuesti vaagima

Harju maakohus hakkab alkoholitootja Liviko, selle kahe töötaja ning ühe praeguseks äriregistrist kustutatud äriühingu kahe töötaja konkurentsisüüasja uuesti vaagima.

Postimees

Eesti Pank: Eesti majanduse suurim risk tuleb Põhjamaadest

Kuigi Eesti Pank hindab Eesti majanduse seisu heaks, tuleb suurim oht Põhjamaadest, kus pankade riskid on kasvanud ja üldine majandusaktiivsus vähenenud.

Palo ootab e-residentide ettevõtetelt peagi kümneid miljoneid makse

Ettevõtlusminister Urve Palo ütles täna välja riigi rahalised ootused e-residentsuse projektile lähiaastatel.

 

18.04.2017

Ärileht

Maksuamet hoiatab: levimas on ettevõtetele suunatud petukiri

Ettevõtetelt palutakse kirja teel käibemaksukohuslase numbri info saatmist välismaisesse andmebaasi. Andmete saatmisega nõustub ettevõte järgneval kolmel aastal tasuma 771 eurot.

Suurim tagasinõue EAS-i ajaloos. Rakvere Tark Maja läks pankrotti, tagasi tuleb maksta 2,6 miljonit eurot

Läinud nädala lõpus kuulutati välja EAS-ilt 3,3 miljonit eurot toetust saanud kompetentsikeskuse pankrot. Kas selle taga olid labased juhtimisvead või Rakvere linnavalitsuse kaval skeem endale toetusrahaga uus maja ehitada?

 

17.04.2017

Postimees

Autorollo pankrotihaldurite nõuete saatus selgub mai keskpaigaks

Riigikohus arutas täna OÜ Autorollo pankrotihaldurite taotlust arutada nende nõudeid uuesti ning langetab otsuse mai keskpaigaks.

Äripäev

Ettevõtete aruanded muutuvad põnevamaks

Alates 2016. majandusaastast peavad suurettevõtted, kes on avaliku huvi üksused ning kelle töötajate arv bilansipäeva seisuga on üle 500, avalikustama majandusaasta aruandes ka muud kui finantsteavet.

 

08.03.2017

Äripäev

Salaomanikud tiritakse kapist välja

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille mõte on varjatud osalused ja tegelikud kasusaajad äriregistris avalikustada. Tegemist on Euroopa direktiiviga, mis tuleb selle aasta juuniks vastu võtta. Tõsi, lahendust, kuidas tagada andmete avalikustamine, veel pole. Küll aga loodetakse nii tõkestada Euroopa-üleselt rahapesu ja paljastada võimalikult kiiresti terroristide rahastamine.

 

02.03.2017

Äripäev

Kelmi pihtimus: kui lihtne on varastada miljonit

Liisingupettuse eest hiljuti viieaastase tingimisi vangistuse saanud Märten Veedla räägib avameelselt, kuidas ta järelmaksufirmadest üle miljoni krooni pihta pani, lipsates mängleva kergusega läbi pankade haigutavatest turvaaukudest.

 

19.12.2016

Postimees

Tartu Milli ähvardab hiigeltrahv maksupettuse eest

Lõuna Ringkonnaprokuratuur süüdistab ASi Tartu Mill käibedeklaratsioonides valeandmete esitamises, mille tulemusena jäi riigile laekumata käibemaksu summas 1 233 761 eurot. Süüdimõistmisel saab kohus ettevõttele määrata rahalise karistuse kuni 16 miljonit eurot.

Verevahetus lihakombinaadis: HKScan vahetas välja Eesti juhtkonna

Rakvere Lihakombinaadi ja Talleggi omanik teatas täna, et vahetab välja ettevõtte juhtkonna, süüdistades neid ebaeetilises äritegemises. Ettevõtete käekäigule ja toodete kvaliteedile pole omanikel aga midagi ette heita.

 

16.11.2016

err.ee

“Pealtnägija”: Varidirektorid on matnud vähemalt 400 miljonit eurot võlgu

Rein Loss on korduvalt karistatud kriminaal, kes on huvitav selle poolest, et on paberil juhtinud vähemalt 133 firmat. 59-aastane Loss on tegelikult veel väike tegija. “Pealtnägija” palvel tegi Inforegister erinevaid analüüse ja arvutusi ning selgub, et tema sarnaste varidirektorite abil on uputatud vähemasti 400 miljonit eurot võlgu.

 

2.11.2016

Äripäev

Kelmide ees kaitsetu Eesti

Skeemimeistrid võivad offshore-firmade asemel hakata rohkem kasutama Eestit, sest siinne süsteem on kelmide ees uskumatult kaitsetu, kirjutab Läti maksuameti endine juht ja praegune Baltic Legal Practice’i juhatuse liige Kalvis Vitolinš.

Postimees

Vaata, millised ettevõtted on Eesti parimad palgamaksjad

Üle 10 000 euro suurust kuupalka maksab Eestis kaks ettevõtet, selgub täna ilmunud Äripäev palgamaksjate edetabelist, kus on reastatud 550 ettevõtet töötajate keskmise palga järgi.

err.ee

Leht: Soome mastaapne petuskeem rajanes Eesti ehitajatel

Soomes kaks aastat toiminud ümbrikupalga ja maksupettuse skeemi oli hõlmatud ligi pool tuhat Eesti ehitajat, kes panid Soomes püsti koole ja lasteaedu, praegu on 10-20 eestlast seetõttu kriminaaluurimise all.

26.10.2016

Äripäev

Väikettevõtjalt kooritakse seitse nahka

Erinevalt mitmetest teistest Euroopa riikidest peab Eestis alustav väikeettevõte maksma sama palju makse kui suurfirma. Tihtipeale lämmatab see ettevõtja tahtmise tööd teha enne, kui ta korralikult jalad alla saab.

Kui palju maksab ettevõtlus Eestis?

Eestis on mitmeid tegevusalasid, millel tegevuse alustamiseks peab ettevõtja taotlema riigilt tegevusloa või esitama selle kohta majandustegevusteate. Sellised nõuded on tavapärane viis, kuidas riigid sekkuvad majandustegevusse ning sellel on oluline roll ühiskonna heaolu ja julgeoleku tagamisel. Samas võib tegevuslubade taotlemine olla ettevõtjate jaoks aga kulukas, kuna ettevõtjal tuleb täita loa saamise eeltingimused (erinõuded) ning kulusid põhjustab ka taotlemisprotsessiga seotud bürokraatia.

Postimees

Kruuda tegi Tere võlausaldajale ninanipsu

Tere töötajad keelduvad allumast pankrotihalduri poolt Oliver Kruuda asemel juhiks määratud Aivar Rehele, sest kohus ei kandnud poolelioleva tsiviilasja lõppemiseni uut nõukogu ja juhatust äriregistrisse.

25.10.2016

Ärileht

Advokaat: probleemsest äriühingust vabanemine on liiga lihtne

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse andmetest nähtub, et iga aasta jätab ca 1/3 aruandekohustuslikest juriidilistest isikutest majandusaasta aruande tähtaegselt esitamata. Veelgi enam, üle 22 000 juriidilisel isikul on registrile esitamata vähemalt viimase kolme aasta majandusaasta aruanded. Sealhulgas eksisteerib äriühinguid, kellel on äriregistrile esitamata lausa viimase 15-20 majandusaasta aruanded.

Äripäev

Läti ID-kaardiga saab Eestis ettevõtet asutada

Eelmise nädala lõpust saavad lätlased oma ID-kaardiga Ettevõtjaportaalis Eesti äriregistriga elektrooniliselt suhelda, teatas registrite ja infosüsteemide keskus.

Postimees

Cherry pankrotimenetlus tõenäoliselt lõpetatakse

Cherry Media OÜ pankrotimenetluses ei laekunud tähtajaks ehk 21. oktoobriks kohtu poolt määratud deposiiti 5000 eurot, seega menetlus tõenäoliselt lõpetatakse raugemise tõttu.

Euroopa Liit soovitab firmadele ühtset maksubaasi

Euroopa Komisjon soovitab Euroopa Liidus (EL) luua firmadele ühtse maksubaasi, mis oleks kohustuslik suurtele rahvusvahelistele firmadele, kirjutab uudisteagentuur Direkt.

17.10.2016

Äripäev

Suur pole tingimata petis

Luxleaksis ja teistes maksuplaneerimise skeemides osalenud suurkorporatsioonid ei ole teinud midagi ebaseaduslikku, pigem vastupidi, kirjutab KPMG Baltics OÜ maksuvaldkonna juht Joel Zernask.

Männik: madala palga maksjad peavad kaduma

Eesti inimene ei lähe tänavale autosid põletama, kui ta ei ole eluga rahul – ta läheb Eestist lihtsalt ära, ütles Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik. Tema sõnul peaks riik ise määrama palgavaesuse vähendamiseks miinimumpalga ja tõstma selle kahekordseks.

14.10.2016

err.ee

Tuhanded maksuvõlglased saavad järgmisel nädalal maksuametilt meeldetuletuse

Maksu- ja tolliamet saadab järgmisel nädalal tuhandetele maamaksuvõlglastele SMS-i või e-posti teel meeldetuletuse.

Postimees

Maksuamet Ilvese suurele kingitusele hammast ihuma ei hakka

Riigipea ametist lahkunud Toomas Hendrik Ilves võib rahuliku südamega puhkust nautida ning EAS-ilt nii-öelda kingitusena saadud 170 000 eurot ära unustada, sest saadud tulu pealt Ilvesel maksukohustust ei teki.

Parimate ettevõtjate seas oli vähe üllatajaid

Kultuurikatlas toimunud parimate ettevõtjate tunnustamise ürituselt võis eile sirge seljaga koju minna terve hulk suurettevõtjaid, teiste hulgas parimaks ettevõtjaks kuulutatud masinaehitusettevõte Hekotek, aasta välisinvestori tiitli saanud Kohila Vineer ja parimaks nooreks ettevõtjaks kuulutatud Taxify asutaja Markus Villig.

13.10.2016

Äripäev

Toidutööstusel karmis konkurentsis hing kinni

Toidutööstus on keerulises olukorras valinud plaani B ja investeerib suuremasse tootlikkusse, et püsida konkurentsis nii kodus kui väljaspool.

Postimees

Tarbijakaitseamet lisas viis ettevõtet musta nimekirja

Oktoobrikuu seisuga on tarbijakaitseameti musta nimekirja lisandunud viis ettevõtet, kes pole oma kohustusi klientide ees täitnud.

04.10.2016

Äripäev

Tere emaettevõtte pankrotiistung kuulutati kinniseks

Täna toimus Tere ASi emaettevõtte Elveda OÜ pankrotiistung, mis võlgniku taotlusel kuulutati osaliselt kinniseks. Kohtusaalis oli kohal ka Tere ASi juht Oliver Kruuda.

Maksuhalduri käed ulatuvad maksuparadiisini

Viimase pooleteise aasta jooksul on Euroopa Liit sõlminud viis väga olulist lepingut, mis alates järgmisest aastast aitavad kohalikel maksuhalduritel saada teavet oma riigi residentide võimalike varjatud tulude kohta mõnes Šveitsi, Liechtensteini, San Marino, Andorra või Monaco pangas

03.10.2016

Eesti Päevaleht

Kolm trepiastet ja kadunud dokumendid tõid tankistile kriminaalkaristuse

Harju maakohus mõistis hiljuti Rein Lossi – värvika minevikuga isiku, kes on kirjutanud kolme trepiastmega Tallinna krundile kokku 85 ettevõtet – raamatupidamiskohustuse rikkumises süüdi. Ühe firma raamatupidamisdokumentide kaotamine tõi talle kriminaalkaristuse ja viieaastase ettevõtluskeelu.

30.09.2016

Äripäev

Amhold on ametlikult pankrotis

Kohus kuulutas välja projekteerimisfirma Amhold pankroti, osa töötajatest on koondatud, kuid teised jätkavad töödega, mis pooleli.

29.09.2016

err.ee

Riik asub võitlusse soolise palgalõhega

Riik plaanib järgmiseks aastaks mitmeid tegevusi, et vähendada naiste ja meeste palgalõhet, mis on jätkuvalt Euroopa Liidu suurim.

Valitsus otsustas jätta töötuskindlustusmakse määra neljaks aastaks praegusele tasemele

Valitsus otsustas jätta töötuskindlustusmakse määra neljaks aastaks samale tasemele kui praegu ehk 2,4% peale. Samas on töötukassa rahavarud viimastel aastatel kiiresti paisunud ning jõuavad varsti juba 700 miljoni euro lähedale. Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul ei kasva aga reservid edaspidi enam nii kiiresti, sest töötukassa saab kohustusi juurde.

28.09.2016

Äripäev

Eestil kõvem konkurentsivõime kui Lätil

Maailma Majandusfoorumi uuest raportist selgub, et Eesti on konkurentsivõimelt 138 riigi seas tänavu 30. kohal.

Ekspedeerijate TOP: tihe turg ja kasvav konkurents

Logistikasektori juhtide hinnangul valitseb turul tihe konkurents ja mullusega sama taseme saavutamiseks tuleb sellel aastal rohkem tööd teha.

“Riik ei taha Eestisse investeeringuid” 

Eelmisel aastal Äripäeva aasta ettevõtjaks nimetatud AS Graanul Investi juhatuse esimees Raul Kirjanen leiab, et Eestil on võimalik meelitada suuri investeeringuid, kuid tundub, et riik ei ole neist eriti huvitatud.

err.ee

Telegrami võlausaldajate nõuded jäävad pea täielikult rahuldamata

Harju maakohus kinnitas samanimelist “alternatiivuudiste” veebiportaali hallanud Telegram OÜ pankrotihalduri esitatud jaotusettepaneku, mille järgi jäävad pea kõik firma vastu esitatud nõuded rahuldamata, kuna varasid on ettevõttes väga vähe.

Rein Kilgi kriminaalasja hakkab Tartu kohtu asemel vaagima Harju maakohus

Tartu maakohus saatis riigikohtu esimehe suuniste järgi AS-i Pere maksejõuetuse põhjustamises süüdistatava ettevõtja Rein Kilgi (IRL) ja tema nelja kaassüüdistatava kriminaalasja arutamiseks Harju maakohtule.

Eesti ja Poola uurivad üle viie miljoni euro suurust pettust

Eesti ja Poola käivitasid kriminaaluurimise seoses suureulatusliku pettuse ning rahapesuga, kuriteoga tekitatud kahju on üle viie miljoni euro.

Rõivas eelarve üleandmisel: aksiisitõus pole maksuaukude lappimiseks

Peaminister Taavi Rõivase ütles riigikogus 2017. aasta riigieelarve eelnõu üleandmisel, et aktsiise ei tõsteta maksuaukude lappimiseks ja tervikuna maksukoormus langeb.

27.09.2016

Äripäev

KIKi petuloos andis palju tõendeid kirjavahetus

Keskkonnainvesteeringute keskuselt süüdistuse järgi raha välja petta üritanud vormistasid dokumente tagantjärele. Suure osa tõenditest hankis riigiprokuratuur kirjavahetustest.

Eelarve 2017: rohkem tulusid, veel rohkem kulusid

Rahandusminister Sven Sester nimetas täna lõunal valitsuses kinnitatud 2017. aasta riigieelarve kasvueelarveks.

22.09.2016

err.ee

E-arveid suudavad vastu võtta pooled avaliku sektori asutustest

Riigi ambitsioonikas plaan minna uueks aastaks üle masinloetavatele e-arvetele, seisab peamiselt asutuste teadmatuse taga. Tänaseks suudavad e-arveid vastu võtta kõigest pooled avaliku sektori asutustest.

Valitsus kärbib haigekassa nõukogu koosseisu

Valitsus otsustas täna, et haigekassa nõukogus hakkab praeguse 15 liikme asemel olema kuus liiget ning ühtlasi muutub selgemaks nõukogu vastutus.

Äripäev

Pealinna prügiveohangetel võidab tundmatu firma

Tallinna prügiveohangetel on kui välk selgest taevast turgu võtmas jäätmeäris täiesti tundmatud tegijad, konkurendid kahtlustavad abilinnapea Arvo Sarapuu kureeritava linnavõimu abi ja suunamist.

21.09.2016

Äripäev

Hoiatus! Makske rohkem palka

Tööinspektsioon saatis eelmisel nädalal märgukirja kõikidele veoettevõtetele, kelle puhul on alust arvata, et neis makstakse vähem palka, kui kollektiivleppes ette nähtud. Teavituse said ettevõtted, kelle keskmine töötasu on aruannete järgi vähem kui 620 eurot kuus. Nii madala keskmise palgaga veofirmasid pole sugugi vähe – kiri jõudis umbes 1500 ettevõtja postkasti.

err.ee

Ringkonnakohus teeb Autorollo tsiviilasjas otsuse oktoobri lõpus

Tallinn ringkonnakohus arutas kolmapäeval riigikohtu otsusel Autorollo tsiviilasja uuesti ning langetab selles otsuse 21. oktoobril.

Bussijuhid sõlmisid tööandjatega uue miinimumpalgaleppe

Autoettevõtete liit ja transpordi ametiühing allkirjastasid värske üldtöökokkuleppe, millega tõstetakse järgmisel kolmel aastal Eesti bussijuhtide miinimumpalka.

Pettai firma esitas Keskerakonnale hagi 730 000 euro suuruse nõudega

Keskerakonnale on seoses Paavo Pettaile antud garantiikirjadega esitatud hagi 730 000 euro suuruse nõudega, millel erakonna kinnitusel ei ole alust.

Postimees

Pankrotis Meresuu spaa 98 töötajat said koondamishoiatuse

Meresuu spaa pankrotihaldur edastas töötukassale ja ligi sajale spaa töötajale koondamishoiatuse, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Liisa Oviir tahab KredExist riikliku arengupanga teha

Valitsuse laual on ettevõtlusminister Liisa Oviiri plaan teha KredExist riiklik arengupank, mis võib saada kinnitust juba lähema kuu jooksul, kirjutab Äripäev.

20.09.2016

Äripäev

Maksuamet sihib Läti vahet sõitvaid kütusemuulasid

Maksuamet jahib transpordiettevõtteid, kes mujalt ostetud kütuselt aktsiisi ei tasu. Ameti sammu võrreldakse nõela heinakuhjast otsimisega.

Riigireform vajab peaministri kätt

Kui riigireform jätta üksnes Arto Aasa mureks, siis kaugele me ei jõua. Peaministri eestvedamist oleks palju enam vaja, leiab ettevõtja Heldur Meerits.

19.09.2016

Postimees

Maksuvõlg on poolaastaga langenud 2,5 protsenti ehk 264 miljonile

Maksuvõlglaste koguvõlg on riigi ees poolaastaga langenud 2,5 protsenti 263,8 miljoni euro tasemele.

Eesti Pank: alampalk on palkade ebavõrdsust Eestis vähendanud

Eesti Panga analüüsist lähtub, et Eestis on alampalga tõus aidanud kaasa rahalise ebavõrdsuse vähenemisele – miinimumpalga tõstmine on ülekandeefektidega kiiremini suurendanud alla mediaanpalga saavate inimeste sissetulekuid.

Michal tahab parvlaevade kütusehanke osas auditit

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal palus Tallinna Sadama nõukogu esimehel läbi viia Sadama tütarettevõttes TS Laevade OÜ-s kütuse tarnija valiku audit.

Äripäev

Põlvamaa pakendiärile tuli appi Hiina robot

Seni vähesel määral ja käsitsitööna kiirtoidu pakendeid valmistanud Põlvamaa firma AS Cista soetas suvel universaalse masina, mis võimaldab neil pakendeid vorpida kümneid kordi kiiremini.

Alexela Groupi juhatus sai uue liikme

Alexela Groupi juhatuse uuel liikmena asub tööle grupi tütarettevõtte Tiki Treiler juhatuse esimees Kaupo Sisask.

err.ee

Peaministri majanduskasvu töörühm on oma tööga lõpusirgel

Eelmise aasta novembris tööd alustanud peaministri majanduskasvu töörühm on oma tööga lõpusirgel ja mõne nädala pärast esitatakse peaminister Taavi Rõivasele töö tulemused ja ettepanekud Eesti majanduskasvu kiirendamiseks.

08.09.2016

Äripäev

Lonkav koostöö ajas restorani pankrotti

Tallinnas Telliskivi loomelinnakus kaks aastat tegutsenud tänavatoidurestoran Foody Allen on ametlikult pankrotis. Miks nii läks?

Krediiditurule tuli uus tegija

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval krediidiandja ja hüpoteekkrediidiandja tegevusloa ALG Liisingu ASile, mis pakub tarbijatele krediiti, sealhulgas kinnisvaraga tagatud krediiti.

Postimees

Eesti majanduskasv oli teises kvartalis esialgsest hinnangust suurem

Täpsustatud andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2016. aasta II kvartalis võrreldes eelmise aasta II kvartaliga 0,8%, teatab Statistikaamet.

Raamatupidamisuudised rup.ee

Uus seadus muudab riigihanked odavamaks

Riigihangete seaduse eelnõu läbis kevadel riigikogus esimese lugemise ning suve jooksul on parlamendi majanduskomisjonile laekunud nii opositsioonierakondade kui ka mõne koalitsioonipartneri parandusettepanekud, samuti huvitatud organisatsioonide arvamused.

Maksuhaldur hoiab käibemaksukohustuslastel silma peal

Arvatavasti muutub maksuhalduri kontroll ettevõtlustegevuse üle seoses käibemaksukohustuseks registreerimise piirmäära kavandatava tõstmisega edaspidi veelgi aktiivsemaks. Nimelt tõuseb riigikogu menetluses oleva käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu järgi käibemaksukohustuslaseks registreerimise piirmäär seniselt 16 000 eurolt 40 000 eurole (käibemaksuseadus § 19 lg 1). Seadusemuudatus on planeeritud jõustuma 2018. aasta 1. jaanuaril.

 

5.09.2016

err.ee

Leht: rahandusministeerium pingutas käibemaksu prognoosides 73 miljoniga üle

Rahandusministeerium pingutas tänavust käibemaksu laekumist prognoosides 73 miljoni euroga üle, mis teeb veelgi keerulisemaks 2017. aasta eelarve koostamise.

 

2.09.2016

Äripäev

Pank võtab jõuga Kruudalt Tere

Piimatööstuse Tere suurim võlausaldaja leidis kiirema viisi, kuidas saneerimist taotlevalt firmalt oma raha kätte saada – Tere emafirma pankroti ja Tere osaluse müügiga.

Konkurent: Tere on riknev kaup

Kui Nordea pangal õnnestub Tere aktsiad enda kätte saada ja piimatööstus kiirkorras maha müüa, siis sellest suurt keegi teine peale panga enda ei võida, arvavad Tere võlausaldajad ja võimalikud ostuhuvilised.

Ühest rahajagajast piisab

Valitsus peaks pooldama rahandusministeeriumi ettepanekut eurotoetuste koondamise kohta ning üritama võimalikult palju vähendada toetusraha jagajaid. EASi, Innove ja KIKi ühisettepanek saada teiste ülesanded endale kõlab pigem hädalise hüüdena päästa enda nahka, kirjutab Äripäev juhtkirjas.

 

1.09.2016

Postimees

Valitsus alustas kõnelusi järgmise aasta riigieelarve üle

Valitsus alustas neljapäevasel kabinetinõupidamisel järgmise aasta riigieelarve aruteludega, juba varem on valitsus kokku leppinud järgmise nelja aasta riigieelarve strateegias.

Põllumajandus-Kaubanduskoda toetab piirangute seadmist väärtuslikul põllumaal ehitamisele

Põllumajandus-kaubanduskoda toetab väärtusliku põllumajandusmaa kaitseks säärastel kruntidel ehituse ja sihtotstarbe muutmise piiramist ning on seisukohal, et loodav süsteem peab olema võimalikult tõhus

 

31.08.2016

Äripäev

Tööandjad tahavad kingitust tagasi

Töötukassa suurest rahavarust hoolimata töötusmakse määr ei alane. Eelarveakude lappimise asemel reservi kulutamine koolitusele ja ümberõppele on tööandjate hinnangul parem lahendus.

Ümbrikupalk ei ole okei, isegi natuke mitte

Ettevõtjal, koolil, aga ka ümbrikupalgaga kokku puutuvatel riigiasutustel tuleks paremini selgitada, miks tuleb ümbrikupalgast loobuda ning kuidas must töötasu nii meid endid kui ka teisi kahjustab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.

Postimees

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium: oodata on jaemüügi kasvu jätkumist

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) hinnangul on Eestis jamüügiettevõtete olukord väga hea ja lähikuudel on oodata jaemüügi kasvu, kuid see võib siiski aeglustuda.

 

30.08.2016

err.ee

Krediidiinfo: maksuvõlad jätkavad kasvamist

Eesti ettevõtete värskest maksekäitumise statistikast selgub, et selle aasta esimesel poolel kasvasid riigile võlgu olevad summad 48,6%. Kasv toimub juba kolmandat aasta järjest ja ühtlaselt pea kõikides tegevusalades ning on üksiti viimaste aastate kõrgeim.

Postimees

Ettevõtjad: teatud sektorite palgakasvu taga on maksuameti hea töö

Kuigi selle aasta teises kvartalis palgakasv veidi aeglustus, paistavad mõned sektorid siiski silma 10- kuni 20-protsendilise palgakasvuga. Ettevõtjate sõnul on selle taga maksuameti hea töö.

 

29.08.2016

Äripäev

Maksuamet muudab käibemaksukohustuslase elu lihtsamaks

Maksu- ja tolliamet sõlmis ühispakkujatega Cybernetica ja Icefire lepingu arenduseks, mille abil saab käibemaksukohustuslasena registreerimise ja kustutamise avaldusi esitada elektroonselt e-maksuametis/e-tollis. Uus süsteem peaks olema kasutamiseks valmis järgmise aasta kevadel, teatas amet pressiteates.

 

26.08.2016

Äripäev

Eelarvetulud on aastaga kasvanud ligi 9%

Rahandusministeeriumi andmetel laekus riigile seitsme kuuga tulusid 5,06 miljardit eurot ehk 412,9 miljonit eurot (8,9 protsenti) enam kui eelmise aasta juuli lõpuks.

 

25.08.2016

Äripäev

VKG hoiatab: meie nimel tegutseb petis

Viru Keemia Grupp hoiatab petise eest, kes kasutab ebaseaduslikult kontserni identiteeti, et sõlmida VKG nimel kauba müügilepinguid ja teenida finantstulu.

Kriisikartus teeb ettevõtjad ettevaatlikuks

Uue kriisi oht ja ebakindel maailm on ajanud hirmu ettevõtjate naha vahele – järgmiseks aastaks suuri muutusi ei plaanita, aga vaatamata kasumite paigalseisule tuleb töötajate palku tõsta.

 

24.08.2016

err.ee

Erkki Raasuke: saame praegu riigilt kehva juhtimist

Eesti üks tunnustatumaid tippjuhte LHV Grupi juht Erkki Raasuke ütleb usutluses Eesti Ekspressile, et majanduskasvu peamine pidur on kehv juhtimine valitsuses, ministeeriumides, riigifirmades ja osalt ka eraettevõtetes.

Äripäev

Kütuseturism kärbib karmilt maksutulu

Olerexi juhatuse liige Alan Vaht ennustab, et detsembris saab riik oodatust 35 miljonit eurot vähem maksutulu, sest kütust tuuakse Lätist, Leedust ja Poolast. Rahandusministeerium püsib aga optimistlik.

 

23.08.2016

Delfi Ärileht

Palju kirgi kütnud maksuseadus läheb taas kooskõlastusringile

Rahandusministeerium saadab lähiajal justiitsministeeriumile kooskõlastamiseks palju kirgi kütnud maksukorralduse seaduse ja elektroonilise side seaduse muutmise seaduse (MKS) eelnõu. Mitmeid ettevõtete ja erialaliitude soove on nüüd arvesse võetud.

Olerex: riigil jääb kütuseaktsiisi tõttu sel aastal saamata 35 miljonit eurot

„Aktsiisiseeme pandi mulda ja loodeti suurt kasvu, aga tulud läksid hoopis Lätti, Leetu ja Poola,“ teatas Olerexi kütuse sisseostujuht Alan Vaht, esitledes tänasel pressikonverentsil kütuseaktsiisi mõju kohta tehtud arvutusi.

Äripäev

Eesti suurim farm pääses pankroti algatamisest

Pärnu maakohus jättis teist korda rahuldamata OÜ Halinga peale esitatud pankrotiavalduse, kuna farm tasus viimasel hetkel kriitilise osa võlast.

Skeemimeister kasutas pettusteks rasedaid

Erinevate skeemidega riigilt kümneid tuhandeid eurosid välja petnud Erik Valtmäe otsis tunnistaja kinnitusel oma kuriteokaaslasteks rasedaid naisi, keda toetuste saamiseks ära kasutada.

 

22.08.2016

Äripäev

Eesti eesistumine toob hankesaju

Euroopa Liidu eesistumise raames korraldatakse Eestis järgmise aasta teisel poolel ligikaudu 200 konverentsi ja üritust, mille jaoks on ette nähtud umbkaudu 15 miljonit eurot.

10 asja, mida on kasulik teada Amholdi pankrotiloost

Oma valdkonna üks tippfirmasid, projekteerija Amhold otsustas üle pea käivate rahamurede tõttu pankroti kasuks. Järgnevad 10 fakti annavad juhtunust ülevaate.

Aktsiate ostmine on kuritegu?

Kriminaalkorras süüdi mõistetud investor Aare Nõges leiab, et pärast tema ja ta venna kohtuotsust tuleb börs sulgeda.

Err.ee

Prokuratuur süüdistab Peipsi kalakuningana tuntud Kärbergi pettuses

Prokuratuur on Peipsi kalakuningana tuntud Paul Kärbergi vastu kohtusse saatnud kriminaalasja, milles süüdistab meest ligi 98 000 euro suuruse toetuse väljapetmises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Postimees

25 aastat edulugu, aga ikka Soomest kõvasti maas

Eesti majandus on pärast iseseisvuse taastamist 1991. aastal läbi teinud meeletu arengu, aga ka valusaid kriise. Postimees uuris, kuidas on meil võrreldes saatusekaaslastega läinud.

 

19.08.2016

Äripäev

Sajandi ehituse autor tüürib pankrotti

Tähtsate tööde, näiteks sajandi ehituseks nimetatud Tallinna vangla ja superministeeriumi autor tüürib ootamatult pankrotti. Osa töödest on seetõttu ohus.

Äripäeva töötülide TOP

Äripäev reastas mullu ja tänavu enim vaidlustesse sattunud ettevõtted, kelle erimeelsused töötajatega on saanud lahenduse alles pärast töövaidluskomisjoni sekkumist.

Postimees

ERAA Liit: veoettevõtted tangivad kuus keskmiselt ligi 2000 liitrit Lätis

Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) küsitlus näitas, et Läti kaudu sõitvad veoettevõtted on oma tankimise valdavalt sinna viinud ja keskmiselt tangitakse Lätis 1940 liitrit kuus auto kohta.

Kruuda: ma ei ole süüdi!

Maksukuriteos kahtlustatuna teisipäeval kinni peetud AS-i Tere juhatuse liige Oliver Kruuda, kes eile õhtul vabadusse pääses, ütles «Aktuaalse kaamera» otsestuudios, et ei ole maksukuriteos süüdi.

Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis

Täna kella kümne paiku koguneval haigekassa nõukogul tuleb vaadata otsa esimese poolaasta aruandele: eelarve on 33 miljoni euroga miinuses. See summa kaetakse küll haigekassa reservi kogunenud umbes 114 miljoni euro arvelt, kuid sama süsteemiga jätkates on tulevik tume: praeguse prognoosi järgi saab see raha otsa aastal 2020.

 

18.08.2016

Äripäev

Rohkem turumajandust

Et mitte ma head elu maha mängida, vajame rohkem turumajandust kui naabritel, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

10 asja, mida peab Kruuda juhtumi kohta teadma

Eile õhtul pääses taas vabadusse maksupettuses kahtlustatav Oliver Kruuda. Toome välja 10 tähtsamat fakti, mida on kahtlustusest ja asjast täna teada.

Piimamehe piinad

Maksukuriteos kahtlustatavana kinnipidamine on märgiline tähis suurettevõtja Oliver Kruuda allakäiguspiraalis, mida oleme saanud n-ö laivis jälgida juba pikki aastaid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.

err.ee

Pankadest võlausaldajad peavad õigeks Tere pankrotti

AS-i Tere võlausaldajad Nordea ja DNB pank peavad õigeks maksupettuse kahtlustusega uurimise alla sattunud ettevõtte pankrotti ning üks olulisemaid konkurente Maag Grupp tahab piimatöötleja ära osta.

 

17.08.2016

Äripäev

Helm: me ei lähe ehku peale välja

Maksuameti juht Marek Helm ütles ettevõtja Oliver Kruudaga seotud maksupettust kommenteerides, et neil on vettpidavad tõendid.

Tere kriminaalasjas kinnipeetavad teada

Eile hommikul pidasid maksu- ja tolliameti uurijad maksukuritegudes kahtlustatavatena kinni kuus isikut, kelle seas oli ka AS Tere juhatuse liige Oliver Kruuda. Kes on ülejäänud viis kinnipeetut?

err.ee

Uurijad pidasid Oliver Kruuda maksukuriteos kahtlustatavana kinni

Maksu- ja tolliameti uurijad pidasid teisipäeval maksukuritegudes kahtlustatavana kinni piimatootja Tere juhatuse liikme Oliver Kruuda.

Sõerdi hinnangul on ebaloogiline, et riik suurendab üksnes töötukassa reserve

Riik peaks üldse taastama oma reservid kriisieelsele tasemele, sest on ebaloogiline üksnes suurendada töötukassa reservi, leiab endine rahandusminister, praegune riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd (RE).

 

16.08.2016

Äripäev

Eesti rahavedur on väsimas

Teises kvartalis eelmise aastaga võrreldes oli Euroopa Liidu nigelaim majanduskasv Eestil, selgub Eurostati andmetest. Kreeka tulem oli viletsam, kuid sellega ei tasuks arvestada.

Valitsuse lauale jõudis uue superasutuse plaan

Lähiajal otsustab valitsus, kas koondada erinevad euroraha jagajad ühtsesse superasutusse, kuid samal ajal on laual ka alternatiivne, kolme rakendusüksusega jätkamise ettepanek, mille tegijad pole samuti veel püssi põõsasse visanud.

 

15.08.2016

Äripäev

Eesti tippidu kõrbes põhja

Investoritelt ligi neli miljonit eurot kaasanud kõrgtehnoloogia idul sai tegevuse jätkamiseks raha otsa, investorid ka enam lisa ei anna, tegevjuht peidab end ajakirjanduse eest.

Silmaklappidega riik

Äripäeva meelest oleks Taavi Rõivase valitsusel ammugi käed taskust välja võtta ja käised üles käärida, et majanduskasvu tingimused luua.

 

Postimees

Investor: kingime Eesti ülikoolid Harvardile

Peamiste probleemidena Eesti majanduskasvu kiirendamisel toodi Paides arvamusfestivalil toimunud arutelul välja tööjõupuudus ning tootlikkuse aeglane kasv.

Laenuandjad lõid viimaks positiivse krediidiregistri

Krediidiinfo veel 13 Eestis tegutsevat laenufirmat asutavad isikute kohustuste registri, mis annab laenuandjale võimaluse hinnata inimese tegelikku maksevõimet.

Johan Dennelind: eestlased on maailma nõudlikemad kliendid

Telekomiettevõtetel üle maailma tuleb elus püsimiseks nuputada välja üha leidlikumaid uuendusi tavapäraste kõneteenuste pakkumise kõrval ning minna kaasa esmapilgul vaenlastena näivate suhtlemisteenuse pakkujatega, tõdes Euroopa ühe suurema telekomiettevõtte Telia Company president Johan Dennelind.

 

14.08.2016

Äripäev

Microsoft ostis 18aastase noormehe idufirma

Microsoft ostis idufirma, mida juhib 18aastane noormees, kirjutab CNN Money.

 

Postimees

Väikeettevõtja: kes tahab, leiab võimaluse, kes ei taha, leiab vabanduse

«Palgatöö oli turvalisem kui ettevõtlus, kuid see on minu jaoks teadlik risk, mille  võtsin ja iga päevaga kindlustunne aina kasvab,» ütleb 28-aastane väikeettevõtjast Eeva (nimi muudetud).

 

13.08.2016

Äripäev

Suured kalad magasid Pokemoni edu maha

Mobiilimängu Pokemon Go edu oli esimesel kuul pöörane. Riskiinvestorid magasid oma võimaluse aga maha, kirjutab Forbes.

Puhkus pole häbiasi

Ühekülgne töörügamine viib läbipõlemiseni, hoiatab PPA nõunik, tööelu kolleegiumi liige Vilve Raik.

14 filmi, mida ettevõtja võiks vaadata

Sumedaid augustiõhtuid võib peale raamatulugemise sisustada ka mõne hea filmiga.

 

12.08.2016

Äripäev

Soovitused alustavale ettevõtjale raha jahtimiseks

Raha leidmine on alustaval ettevõtjal keeruline ning läbida tuleb tihe sõel. Näiteks EAS lükkab toetusesoovidest tagasi kaks viiendikku, Kredex iga neljanda käendusavalduse ja Swedbank iga viienda laenutaotluse.

 

10.08.2016

Triniti advokaadibüroo

Millal on taastuvenergia tasude skeemi puhul tegemist keelatud riigiabiga?

Taastuvenergia on Euroopa Liidus hetkel üks olulisemaid teemasid. Eesti on taastuvenergia valdkonnas üpris edukas, täites endale seatud eesmärke. Samamoodi panustavad taastuvenergiasse ka teised riigid. Näiteks Saksamaa eesmärk on, et aastaks 2050 on taastuvenergia osa elektrienergiaga varustamisel juba 80%[1]. Õigusmaailmas on vaieldud palju selle üle, kas ja millal on taastuvenergia toetamise näol tegemist keelatud riigiabiga. Hiljuti tegi Euroopa Üldkohus ühe olulise lahendi asjas T-47/15 Saksamaa vs Komisjon, mõtestades lahti seda, miks ja millal ikkagi kujutab taastuvenergia tasude skeem endast keelatud riigiabi.

Äripäev

Tuntud investor ennustab Tesla pankrotti

Tuntud investorit ja Marc Faberit tuntakse eelkõige tema pessimistlike ennustuste pärast. Nüüd arvab ta, et Tesla aktsia väärtus langeb 0 dollarini, vahendab CNBC.

Delfi Ärileht

Net Group ja Imatra Elekter lõid ambitsioonikate eesmärkidega ühisfirma

Net Group ja Imatra Elekter asutasid energiaettevõtetele kliendihaldus- ja arvelduslahenduste pakkuja Synerall AS-i.

EAS nõuab trikimehelt 166 000 eurot toetusi tagasi

EASi juht Hanno Tomberg selgitas Äripäevale, et sihtasutuselt 166 000 euro suuruse toetuse saanud trikimees Jürgen Veber peab raha tagasi maksma.

 

09.08.016

Postimees

Michal paneb müüki neli riigifirmat

Majandusministeeriumi valitsemisalas olevate äriühingute aruanne näeb ette EVR Cargo, Eesti Posti, Metroserti, Teede Tehnokeskuse ja Eesti Teede erastamise, jättes ministeeriumile alles 15 äriühingut.

Raamatupidamisuudised

Osaühingu asutamise protseduurist

Milline on õiguslik protseduur osaühingu asutamiseks kohese sissemakseta? Osanikke on kaks-kolm, kellest üks soovib oma osa tasuda rahalise sissemakseta (varaga). Kes kinnitab hindamisakti? Või teine võimalus: osanikud asutavad osaühingu ilma kohese rahalise sissemakseta, kuid omakapital moodustatakse teenitud kasumist.

 

08.08.2016

Äripäev

Õnnetu väikeaktsionär

Ettevõttesse investeerinud vähemusaktsionär või osanik on oma investeeringu kuritarvitamise vastu kaitsetu, kirjutab Nordic CF Advisory partner Alar Voitka.

Töö – öäk!

Kui sinu maapealsed päevad ükskord otsa hakkavad saama ja igavik sulle silma sisse vaatab, siis ei küsita, kas rabasid ikka tublisti tööd teha ja palju töötunde ka kokku tuli. Viimseks loeb ainult see, mis on päriselt tähtis. Töö ei ole.

 

04.08.2016

Postimees

DataMe käivitas eraisikute laene koondava krediidiregistri

Finantstehnoloogia ettevõte DataMe OÜ käivitas eraisikute laenude andmeid koondava süsteemi ehk krediidiregistri, andes Eesti laenuandjatele võimaluse vahetada eraisikute laenude andmeid reaalajas, vahendab BNS.

 

ERR

Juuli maksulaekumine kasvas, käibemaksu ja aktsiisi laekumine kahanes

Juulis kogus maksu- ja tolliamet 569,4 miljonit eurot makse ehk kolm protsenti enam kui mullu samal ajal, seitsme kuuga kokku on makse laekunud 3,62 miljardit eurot, mis on 7,2 protsenti enam kui 2015. aastal.

 

03.08.2016

Raamatupidamisuudised

Osaühingu asutamise protseduurist

Milline on õiguslik protseduur osaühingu asutamiseks kohese sissemakseta? Osanikke on kaks-kolm, kellest üks soovib oma osa tasuda rahalise sissemakseta (varaga). Kes kinnitab hindamisakti? Või teine võimalus: osanikud asutavad osaühingu ilma kohese rahalise sissemakseta, kuid omakapital moodustatakse teenitud kasumist.

 

02.08.2016

Raamatupidamisuudised

Tööandjad: Eesti majanduse edenemise tempo on tõusmas

Eesti majanduse edenemise tempo on ettevõtjate hinnangul väga vaikselt, kuid siiski järjekindlalt tõusmas – kolme kvartaliga on kiirus kasvanud 75 kilomeetrilt tunnis 77-le, selgus tööandjate keskliidu küsitlusest Tööandjate Majandusspidomeeter.

 

1.08.2016

Äripäev

Võlausaldajatele jäid tühjad pihud

Riigikohtus sõlmitud kompromiss jätab Facio Eesti võlausaldajad tühjade pihkudega ja lubab Faciost jagunenud kehadel jätkuvalt riigihangetel osaleda.

 

31.07.2016

Delfi Ärileht

Töötajate ähvardamiseni minevad firmajuhid vangerdavad ettevõtetega ning varjavad võlgu

Kahtlaste juhtimisstiilidega firmad on töötajate hirmutamiseks valmis ähvardusteks ning kuigi algul tundub tööpakkumine ilus, siis tegelikkuses varjatakse maksuvõlgu ning hiljem jäätakse töötajatele maksmata ka palgad.

 

29.07.2016

Äripäev

Maksutulu koguneb hoogsamalt kui mullu

Rahandusministeeriumi andmetel laekus esimesel poolaastal riigile tulusid 4,32 miljardit eurot. See on 393,6 miljonit eurot ehk 10 protsenti enam kui eelmise aasta juuni lõpuks.

 

ERR

Tallinna Vesi hindas kahjunõude riigi vastu 73 miljonile

Kui 2014. aastal hindas Tallinn Vesi konkurentsiameti vastu esitatud kahjunõude 90 miljonile eurole, siis praeguseks on hinnanguline hüvitise nõue vähenenud 73 miljonile eurole.

 

28.07.2016

Eesti Päevaleht

Tulemuspõhise majanduse asemel on tulnud hipstersotsialism

Ettevõtlus, teadus ja innovatsioon lähevad moest, järjest rohkem loodetakse toetustele ja abirahale.

 

Postimees

Koda: suurinvestorid tuleks sisserände piirarvust välja arvata

Kaubandus-tööstuskoja hinnangul tuleks praegu arutlusel olevasse välismaalaste seaduse eelnõusse lisada, et älismaalaste sisserände piirarvust arvataks ka kolmandatest riikidest tulevad suurinvestorid, kes investeerivad Eestisse vähemalt miljon eurot ja kellel oleks eelnõu järgi õigus taotleda elamisluba.

Ümbrikupalga saajate arv langes viimase seitsme aasta madalaimale tasemele

Ümbrikupalga saajate arv on langenud viimase seitsme aasta madalaimale tasemele – mustalt töötavate inimeste osakaal on mulluselt 10,86 protsendilt langenud 6,12 protsendini, näitab CV Keskuse küsitlus.

 

27.07.2016

Äripäev

Maksuvaidlus kisub tuliseks

Äripäevas käivitasid hoogsa käibemaksuvaidluse kaks spetsialisti, kes vaidlevad, kas ajutisest käibemaksukohustuslaseks registreerimisest saab majanduslikku kasu või mitte.

Soome kavandab ettevõtete maksuvähendust

Soome valitsus arutab ettevõtete maksu vähendamist, millega loodetakse investeeringuid ergutada.

Soomlastel mustalt arveldamise vastu leige huvi

Umbes 15 protsenti soomlastest tunnistab, et on maksnud teenuste eest mustalt ehk toetanud varimajandust, vahendab Yle oma küsitluse tulemusi.

 

Postimees

Facebook viilib maksuametist kõrvale

Facebook on jätnud kohale ilmumata seitsme USA maksuameti kutse peale. Amet nõuab dokumente Facebooki maksustrateegia kohta.

Prokuratuur ei alustanud parvlaevade riigihanke osas menetlust

Riigiprokuratuur ei alustanud Tallinna Sadama uurimiskomisjoni liikmete Jaanus Karilaiu ja Henn Põlluaasa avalduse alusel kriminaalmenetlust seoses parvalaevade riigihankemenetlusega.

 

Delfi Ärileht

Töö ei pruugi Eestis tagada toimetulekut

Statistikaameti eelmise aasta andmed näitavad nii töötuse kui vaeste hulga langust. Samas rõhutas analüütik Siim Krusell tänasel pressikonverentsil, et tööjõukulud Eestis on Euroopa Liidu keskmisest tuntavalt väikesmad.

 

26.07.2016

Äripäev

Riigifirmasid juhtigu ärimehed

Riigi suurettevõtte strateegilisi otsuseid peaksid suunama inimesed, kellel on teadmised ärist ja ettevõtte tegevusvaldkonnast, kirjutab vandeadvokaat Risto Rüütel.

Kannapööre Eesti ettevõtjate käitumises

Pärast kriisijärgset ettevaatlikkust on Eesti ettevõtted leidnud taas julguse investeerida ja tärkavaid plaane ellu viia.

Alexela Group säilitas kahanenud käibe juures ärikasumi

Alexela Group teenis I poolaastal 94,3 miljonit eurot tulu, millest ärikasumiks kujunes 4,9 miljonit eurot. Eelmise aasta samal perioodil teenis ettevõtte 104,8 miljonit eurot tulu ning ärikasum oli samas suurusjärgus.

Neli reisifirmat kanti musta nimekirja

Reisiettevõtjatel tuli 20. juuliks tarbijakaitseametile esitada aasta teise kvartali pakettreiside müügiaruanne. Neli ettevõtet, kes jätsid aruande esitamata, kandis amet musta nimekirja.

 

25.07.2016

Äripäev

Kohtutäiturid nabivad võlgnikke mobiiliga

Venemaa Föderaalne Kohtutäiturite Teenistus (VFKT) võttis kasutusele uue teenuse nimega mobiilne tagaotsimine, et tabada trahvi-, alimentide-, maksu- ja teisi võlglasi.

 

Raamatupidamisuudised

Ettevõtetele antud laenud suurenesid aastaga 8 protsenti

Pankade poolt ettevõtetele ja eraisikutele antud laenude ja liisingute jääk kasvas juunis aastataguse ajaga võrreldes 6,4 protsenti ning moodustas 16,5 miljardit eurot; laenu- ja liisinguportfelli kasvu kiirenemine tuleneb eelkõige ettevõtetele antud laenudest, mis on aastaga kasvanud 8 protsenti.

 

24.07.2016

Äripäev

Tülitsevad omanikud tapavad firma

Äris ei saa olla hullemat asja kui omanikud, kes on omavahel tülis või ei saa üldse läbi. See on firma surm, kirjutab Kaarsilla Grupp omanik Tõnu Samm.

Kas Suurbritanniast võiks saada maksuparadiis?

Kuigi seoses Brexiti ja selle võimalike tagajärgedega on mitmed Briti poliitikud ja ökonomistid käinud välja idee riik maksuparadiisiks muuta, ei pruugi see olla nii lihtne.

 

23.07.2016

Äripäev

Šoti miljardär andis Eestis alla

Aasta tagasi Eesti bussituru laiaks sõita ähvardanud Šoti miljardär pidi tänavu saba jalge vahel lahkuma.

 

Delfi Ärileht

Putiniga koos töötanud ja Venemaalt pagenud ärimees kiidab Eesti ettevõtluskeskkonda

Eesti maksusüstem ning seadusandlus on täpne ja selge ning äri saab vabalt ajada kolmes keeles- eesti, inglise nineg vene keeles, samas kui Lätis ja Leedus võib täheldada kohalike ettevõtete protsektsionismi, rääkis ettevõtja, Venemaalt poliitilistel põhjustel lahkunud Sergei Kolesnikov Lätis Cesises festivalil Lampa.

 

22.07.2016

Äripäev

Uus käibemaksuseadus ei lase sisendkäibemaksuga vangerdada

Eile kiitis valitsus heaks eelnõu, millega tõstetakse käibemaksukohustuslase registreerimise piirmäära 16 000 eurolt 40 000 euroni. See tähendab, et juhul, kui ettevõtja käive jääb alla 40 000 euro, saab ta edaspidi ise valida, kas end käibemaksukohustuslaseks registreerida või mitte.

Ettevõtjad: valitsus hävitab vahekohtuid

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja hinnangul hävitab valitsuse plaan vahekohtud.

Valitsus plaanib ettevõtjatele kahte maksusoodustust

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile sotsiaalmaksuseaduse ja tulumaksuseaduse muudatused, mis soodustavad tööandjate poolt töötajate tervise eest hoolitsemist.

 

Postimees

Töötajate tervisekulutuste maksuvabastus tuli sammu lähemale

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile sotsiaalmaksuseaduse ja tulumaksuseaduse muudatused, mis soodustavad tööandjate poolt töötajate tervise eest hoolitsemist.

 

21.07.2016

Äripäev

Riik peatab ehitusäri ja masinatööstuse sahkerdamised

Täna otsustas valitsus lisada kaupade nimekirja, millele rakendatakse käibemaksuarvestuses erikorda ehk pöördmaksustamist, vee- ja gaasitorud, lehtmetalli, ehitusarmatuuri ja muu, mida kasutatakse peamiselt ehitustel ja masinatööstuses.

Erdogan vahistab ettevõtjaid

Meediaärimees Hans H. Luik teatas sotsiaalmeedias, et tema tuttav Türgi ettevõtja Taner Nakiboglu, kes on Erdogani suurima oponendi toetaja, vahistati Türgis teisipäeval.

 

Postimees

Ettevõtete võlakohustused kasvavad

Ettevõtete võlakohustuste maht suureneb tänu pankadest saadud laenudele, välislaenude osakaal on veidi vähenenud. Seega oli Eesti majandus I kvartalis välismaa suhtes üle kahe aasta taas netolaenuvõtja, teatas Eesti Pank.

Panama skandaali järelkaja: Nordea blokeeris 68 kontot

Panama skandaali järgne siseuurimine Nordeas paljastas, et panga Luksemburgi üksus aitas klientidel maksuparadiisidesse kontosid teha. Pank eitab, et aitas maksude vältimisele aktiivselt kaasa.

 

Delfi Ärileht

Väiksed “ühemehefirmad” vabanevad kohustusest käibemaksu maksta

Valitsuse kiitis heaks eelnõu, mille kohaselt ei pea ettevõtted, kelle aastakäive ei ületa 40 000 eurot, alates 2018. aastast maksma käibemaksu, kui nad seda ei soovi.

Eelarvenõukogu hoiatas maksutulu majanduskasvust suurema tõusu eest

Eelarvenõukogu jõudis järeldusele, et valitsussektori 2015. aasta eelarve on nominaalses ja struktuurses ülejäägis, kuid tasub jälgida, et maksulaekumiste suurenemine ei hakkaks majanduskasvu näitajatelt eest ära jooksma.

 

ERR

Kohtutäiturite koda: praegune plaan vahekohtute reguleerimiseks kaotaks nende mõtte

Eesti kohtutäiturite koda leiab, et kuigi vahekohtute süsteemi reguleerimist on vaja, tekitab justiitsministeeriumi praegune plaan küsimusi.

 

20.07.2016

Äripäev

Võlgnik peab ka vastutama

Kehtiv seadusandlus soodustab ettevõtlusvabadust, kuid ei kehtesta kaasnevat vastustust, kirjutab võlausaldajate liidu kommunikatsioonijuht Kristiina Zadin.

Hasartmängijast raamatupidaja lüpsis klientidelt 1,3 miljonit

Esmaspäeval pidasid keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo uurijad kinni raamatupidaja, keda on alust kahtlustada üle miljoni euro omastamises oma klientidelt.

Vahekohtud saavad päitsed pähe

Tavakohtute kõrval tegutsevad eraõiguslikud vahekohtud, mis tegelevad näiteks kiirlaenuvõlgnevustega, võivad saada tulevikus karmimad reeglid.

 

ERR

Ministeeriumi plaan vähendaks märgatavalt vahekohtute jõudu

Tavakohtute kõrval tegutsevad eraõiguslikud vahekohtud, mis tegelevad näiteks kiirlaenuvõlgnevustega, võivad saada tulevikus tunduvalt karmimad reeglid. Justiitsministeeriumi plaan näeb muu hulgas ette, et vahekohtu otsus saab jõu alles siis, kui selle on üle vaadanud ja heaks kiitnud ka tavakohus.

 

19.07.2016

Raamatupidamisuudised

Asutame ühingu 15 minutiga, pangakonto saab kahe nädalaga

15. juunil 2016 võttis Riigikogu vastu seadusemuudatuse, millega võimaldatakse e-residentidel avada pangakonto kontorisse tulemata.

 

Delfi Ärileht

Äsja Baltikumist lahkunud Anttilale terendab pankrot

Mullu Baltimaadest minema kolinud ja hiljem omanikku vahetanud Anttila kett on Soomes pankrotti minemas.

ERR

Kohus langetab Tivoli Arendus OÜ võimaliku pankroti kohta otsuse augustis

Harju maakohus vaagis täna Arco Vara AS-i kontserni kuuluva Tivoli Arendus OÜ taotlust pankroti väljakuulutamiseks ning teeb selle kohta otsuse augustis.

 

18.07.2016

Delfi Ärileht

Vesi ahjus? Tuntud klubis ja selle juures asuvas kohvikus askeldavad kohtutäiturid

Eksmiss Helen Mahmastolile ning tema kaasale Kuno Tehvale kuuluv Tallinna ööklubi Privé on raskustes. Täna on kohal kohtutäiturid. Kohapeal on G4Si turvamehed, kes hoolitsevad selle eest, et midagi minema ei viidaks.
Ööklubi Privé on olnud pikemat aega makseraskustes ning valmistanud probleeme paljudele võlausaldajatele.

Postimees

E-piim kaotas kriisi tõttu mullu ligi veerand käibest

Piimandusühistu E-piim käive langes möödunud aastal piimandussektoris jätkunud allakäigu ja madala hinna tõttu 22,5 protsenti 44,8 miljoni eurole, samas suudeti tõsta puhaskasumit 1,4 protsenti 148 000 euroni.

EL annab Eesti põllumeestele 8,1 miljonit erakorralist abi

Euroopa Komisjon plaanib Euroopa Liidu (EL) põllumeestele anda kokku 500 miljonit eurot erakorralist abi, Eesti põllumeeste osa paketist on 8,1 miljonit eurot.

 

15. – 17.07.2016

Triniti bogi

Asutame ühingu 15 minutiga, pangakonto saab kahe nädalaga

15. juunil 2016 võttis Riigikogu vastu seadusemuudatuse, millega võimaldatakse e-residentidel avada pangakonto kontorisse tulemata. Veidi aega tagasi tekitas rohket poleemikat kooskõlastusringile saadetud eelnõu, millega justiitsministeerium soovis ühelt poolt võimaldada Eestis registreerida ühinguid, mille juhatuse asukoht on väljaspool Eestit ning teiselt poolt sooviti teha kõikidele ühingutele kohustuslikuks tõestada oma aadressi kasutamise õigust. Samal ajal näeme praktikas seda, et välisriigi seostega äriühingule pangakonto avamine võib teatud juhtudel olla pea võimatu.

Vene maksuamet eemaldas Eesti ja veel kuus riiki mustast nimekirjast

Venemaa maksuamet (FNS) on enda niinimetatud mustast nimekirjast eemaldanud seitse riiki, sealhulgas Kaimanisaared, Bermuda ja Eesti, kirjutas Vene ajaleht Vedomosti.

Innovatsiooni tulemustabelis on Eesti 14. kohal

Euroopa Komisjon avaldas Euroopa Liidu (EL) riikide iga-aastase innovatsiooni tulemustabeli, milles Eesti asub sarnaselt eelmise aastaga 14. kohal, kuuludes sellega mõõdukate innovaatorite hulka, mille näitajad jäävad EL-i keskmisest allapoole.

Muudatused juhendis „Vastutustundliku laenamise nõuded“

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda teatab, et Finantsinspektsiooni soovitusliku juhendi „Vastutustundliku laenamise nõuded“ kohaselt peab krediidiandja või -vahendaja koguma tarbija krediidivõimelisuse hindamiseks teavet muu hulgas avalikest andmekogudest ja võimalusel muudest allikatest.

Äripäev

Soome finantskontsern kinnitas Nordea võimalikku müüki

Soome finantskontsern OP teatas oma tänases hommikuülevaates, et Äripäeva uudis Nordea võimalikust müügist DNB-le võib tõele vastata, vahendab Kauppalehti.

Tallinna Sadam emiteerib võlakirju

Tallinna Sadam0 ja Swedbank allkirjastasid kokkuleppe võlakirjade emiteerimiseks 80 miljoni euro ulatuses.

Ettevõtjad jooksevad KredExile tormi

KredExile laekus ettevõtetelt II kvartalis 170 uut käendustaotlust ning sõlmiti 156 uut lepingut käendussummas 30 mln eurot. Tegemist on kõigi aegade rekordkvartaliga, kirjutas KredEx pressiteates.

Delfi Ärileht

Majandusmagister: Eesti riikliku lennufirma vajadus on küsitav

Lennunduses kui kompaktses ning riskantses tegevusvaldkonnas tuleb ettevõttesse kaasata erainvestoreid, mis aitaks maandada majanduslikult põhjendamatute otsuste riski ning kaasata kogemust, teadmisi ja raha, kirjutab majandusmagister Risto Kask.

 

13.07.2016

Postimees

Võlglaste ja laenajate rõõmuks – tuntud advokaat lõi viivisekalkulaatori (lugu arhiivist)

Eesti tuntud advokaadibüroo ühel partneril sai küllalt klientidele üha uuesti ja uuesti viivisenõuete hirmaeglasest ja tüütust arvutamisest ning nagu inimesi ennast puudutavatele probleemidele lahenduse leidmisel tihtipeale juhtub – valmis täiesti tasuta rakendus, mis muudab arvutuse sadu kordi kiiremaks ja ka täpsemaks.

Bauhofi tegevjuhiks saab Irina Raudsepp

Ehitusmaterjalide ja aiakaupade müügiketi Bauhof tegevjuhina alustab 1. augustist 2016 tööd Irina Raudsepp, kellel on varasemast pikk juhtimiskogemus K-rauta kauplusteketis ning Rimi hüper- ja supermarketite ketis.

Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu

Võlausaldajate kõrval annavad Tere piimatööstuse saneerimiskavale hävitava hinnangu ka kohtu määratud eksperdid, kes leiavad, et ettevõtte saneerimine viisil, nagu omanik Oliver Kruuda seda teha tahab, ei ole tõenäoliselt edukas. Kruuda on otsustanud ekspertide hinnangu vaidlustada.

Äripäev

Suur tehing pangaturul

Äripäeva allikate kinnitusel toimub juba lähinädalatel Eesti panganduses suurtehing kahe rivaali vahel, kuid tehingu sisus lähevad arvamused lahku.

Ärileht

Neste juht: kütuseaktsiisi tõus tuleb tühistada ja tegeleda hoopis maksupettustega

Neste Eesti peadirektori Ivar Kohvi hinnangul ei suurenda 1. veebruarist tõusnud kütuseaktsiis maksulaekumisi riigi poolt oodatud mahus.

Eesti juhtivamaid finantsnõustamise ja investeerimisettevõtteid lüüakse kaheks

Juhtiv finantsnõustamise ja investeerimisettevõte AS Redgate Capital jaguneb kaheks ettevõtteks: Redgate jätkab Aare Tammemäe ja Mart Altvee juhtimisel, Veikko Maripuueestvedamisel jätkatakse investeerimis- ja varahaldusteenuste pakkumist uue üksusega.

 

 

 

11.07.2016

Äripäev

Ettevõtja kord peatada pättus

Suureneva korruptsiooni ja pettuste vastu võitlemiseks on vaja eelkõige ettevõtja, avaliku sektori ja inimese enda tahet, kirjutab keskkriminaalpolitsei juht Krista Aas.

Soome maksuamet valmistab ette uut veebirelva

Soome maksuamet on otsustanud sularahaga arveldavates müügikohtades kasutusele võtta uut tüüpi kassaaparaadid, mis ei võimalda kaupmeestel tulusid varjata.

Väikeettevõtjat ootab valik: kas maksuga või maksuta

Ettevõtjad võiksid hakata juba mõtlema, mida teha peagi jõustuva olulise maksumuudatuse valguses.

 

Delfi Ärileht

Tallinna munitsipaalmaju hakkab renoveerima viis firmat

Tallinna Linnavaraamet tellis Põhja-Tallinna linnaosas asuva kuue sotsiaal- ja munitsipaalmaja fassaadide renoveerimistööd, kokku kulub töödele ligi pool miljonit eurot.

Eesti ekspordipartnerina tõusis pildile ka üks pisike Aafrika riik, üldine kaubavahetuse puudujääk suurenes

Tänavu mais kasvas kaupade eksport kasvas mullu sama kuuga võrreldes 4 ja kaupade import 11 protsenti.

Postimees

Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks

Kuigi kalakasvatajate ühistu Ecofarmi kinnitusel on organisatsioon viimase aasta jooksul sõlminud tarnelepingud praktiliselt kõigi suuremate jaekettidega, ei soovi viimased nende lepingute sisu eriti avada.

 

10.07.2016

Postimees

Pooled Eesti ettevõtjatest pole kuulnud ühestki alternatiivsest rahastamisvõimalusest

Kuigi Eesti ettevõtjad on ühisrahastusest kuulnud rohkem, kui kapitaliturust, ei ole siiski ligi pooled ettevõtjatest kuulnud ühestki alternatiivsest rahastusvõimalusest.

Lemminkäineni juht lahkub ametist

Lemminkäinen Eesti tegevjuht Sven Pertens lahkub ettevõttest. Uue juhi valimiseni täidab tegevjuhi kohuseid Niko Tikkanen ehk Lemminkäinen Infra Oy vanemasepresident Baltikumis.

Prognoos: kümne aastaga kaob Eestis tuhat pea- ja vanemraamatupidaja töökohta

Kümne aasta jooksul on oodata arvestusala spetsialistide arvu vähenemist hinnanguliselt seitsme protsendi võrra, tänaselt 22000-lt 20400-le, näitab kutsekoja, audiitorkogu siseaudiitorite ühinug ja raamatupidajate kogu tulevikuprognoos.

Äripäev

“Maksuameti kõne ehmatab ära”

BBQ Service OÜ juhatajal Silja Pitelkov rääkis, et enne Õllesummerit võttis maksuamet nendega ühendust ja tuletas meelde, et ka ajutisi töötajaid tuleb registreerida. Selline kõne ehmatab alguses ära küll, märkis ta.

Tuntud restoranide raske põli

Kui Oko ja Noa omanikud teenivad aasta-aastalt järjest paremaid tulemusi, siis mitme Eesti tipprestorani käsi käib kehvemini.

Las maksuametid arveldavad omavahel

Käibemaksu laekumise suurendamiseks tuleks luua üleeuroopaline maksuplatvorm, kus riikide maksuametid võiks maksu oma ettevõtjalt kokku koguda ja arveldada teise riigi maksuametiga, kirjutab Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas (Reformierakond).

Delfi Ärileht

Tallinn toitis eelmiselgi aastal “koolihaldus-ärimeeste” pööraseid kasumeid, dividende võeti 3,4 miljonit eurot

Ärimehe ja olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa ja ärimeeste Olaf Hermani ja Jaanus Otsa Tallinna koolide haldusfirmad kasseerivad pealinnalt summasid, mille eest ehitaks nii mõnelegi haridusasutusele spordiväljaku. Raha suundub aga aina kasvavateks kasumiteks ning Otsa-Hermani firmast võeti 2015. aastal ka muljetavaldavad dividendid summas 3,4 miljonit eurot. Sõõrumaal on jaotamata kasumit kogunenud 12 miljoni euro jagu.

Maksumaksjate liidu juht sõidupäevikute kaotamisest: valikuvariante peab rohkem olema

Maksumaksjate liidu juht Lasse Lehis ei toeta segakasutuses olevate autode sõidupäevikute kaotamise ideed ja peab seda isegi ebaseaduslikuks.

 

07.07.2017

Postimees

Ametiühing: turu ebakindlus muudab VKG töötajatele püssirohutünniks

Ametiühing loodab, et VKG võtab tagasi kõik ligi 450 töötajat ning hakkab maksma varasemale sarnast kuni 2000 euroni ulatuvat kuupalka, teatas ametiühingu esimees Julia Leontjeva.

Poola päritolu firma müüb eksitava nimega sertifikaate

Kliendi Arvamusuuringute Keskus müüb Eestis registreeritud ettevõtetele sertifikaati, mis kinnitab, et ettevõtte kohta pole internetis kahjustavat infot, kuigi suurel osal sertifikaadi soetanutest pole isegi veebilehte. Tarbijakaitseameti hinnangul on sertifikaadi nimi eksitav.

Rahandusministeerium on loobunud plaanist ühendada kõik riigifirmad

Rahandusministeerium on loobunud plaanist tuua kõik riigifirmad kokku ühe ühtse ministeeriumi alluvuses tegutseva valitsemisüksuse alluvusse, samas soovib ministeerium jätkuvalt luua riigifirmade nõukogu liikmete nominatsioonikomiteed, vahendab BNS.

Kruuda eitab Tere piimatööstuse juhtrolli piimahinna dumpingus

Euroopa Liit tahab bitcoini ja ettemakstud pangakaardid range kontrolli võtta

Euroopa komisjon pakkus eile välja karmimad reeglid virtuaalvaluutade ja ettemakstud pangakaartide kasutamiseks. Eesmärgiks on vähendada anonüümseid makseid ning raskendada terrorismi rahastamist, kirjutab Reuters.

Sven Suurraid vahetab bussifirma SEBE pikaajalise juhi välja

Alates juulist asus SEBE ja Simple Expressi kaubamärgi alt bussitransporti pakkuvat Eesti Bussi juhtima endine Express Posti tegevjuht Sven Suurraid. SEBE pikaaegne juht Kuldar Väärsi keskendub edaspidi kaitsetööstusettevõtte Milrem juhtimisele. Bussiettevõtetes jätkab ta nõukogu tasandil.

Raamatupidamisuudised

Poole aastaga laekus 8,1 protsenti rohkem makse kui mullu samal ajal

Tänavu esimese poolaastaga laekus keskvalitsusele makse kokku 3,05 miljardit eurot, mida on 8,1% rohkem kui möödunud aastal sama ajaga.

Äripäev

Eesrindlik puitmajatootja läks põhja

Mai lõpus kuulutas Tartu maakohus välja kokkupandavate puitmajade tootja pankroti, kuna äripartnerid jäid firmale talumatult palju võlgu.

 

06.7.2016

Raamatupidamisuudised

Kuidas kajastada ettevõtte algbilanss, kui osakapitali ei ole sissemakset tehtud?
Vastab Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor.

Maksumaksjate Liit

MaksuMaksja suvine number annab ülevaate sellest, mida on 2016. aastal Riigikogu saalis maksudest räägitud — ehk järgnevad sõnadele ka teod. On palju asju, millest Riigikogus räägitakse, aga ära ei tehta, kuid on suhteliselt vähe asju, millest üldse ei räägita ja tehakse ära. Seega säilib maksumaksjate liidul pisike lootus, et pikale rääkimisele võib järgneda ka midagi enamat.

Arhiivist:

Äripäev

Pankrotihaldur pole superman

Pankrotiprotsessis osalejal tuleb enda eest aktiivselt seista, mitte niisama vahtida, kirjutab vandeadvokaat ja pankrotihaldur Terje Eipre

Nordea vilistab komisjoni otsusele

Kuigi töövaidluskomisjon määras vallandatud ametiühingu usaldusisiku Hannes Veskimäe tagasi Nordea panka tööle, pole pank töösuhtest huvitatud, Veskimäed kontoris näha ei soovi ning ka töötasu on välja maksmata

Tankistide lihtne kasutamine tuleb lõpetada

Kuna variisikud on saanud Eesti ettevõtluskultuuri igapäevaseks osaks, leiavad nendega pidevalt kokku puutuvad spetsialistid, et notarite esitatud viis ettepanekut olukorra muutmiseks tuleb kiiresti ellu viia.

Pankrotihaldur: pahatahtlikkus on tihti karistamatu

Ettevõtluskeskkonna puhtamaks muutmiseks on tarvis vältimatuid muudatusi pankrotiseaduses, mis paraku ei olnud justiitsministeeriumi prioriteet, märkis advokaadibüroo Eipre&Partnerid vandeadvokaat ja pankrotihaldur Terje Eipre.

Postimees

Urve Palo võitis kohtus Väinamere Liine

Harju maakohus otsustas, et endine majandusminister Urve Palo ei ole Väinamere Liinide praamihanke pakkumuse kohta valeandmeid esitanud, öeldes et see oli Tallinna Sadama tütarfirma pakkumusest 60 miljonit eurot kallim.

4.07.2016

Raamatupidamisuudised

Viimasel ajal on ajakirjanduses väljendatud seisukohti, justkui avaks riigihangete seaduse eelnõu uksed võimalusele sõlmida hankelepinguid ebaausate või maksuvõlaga pakkujatega. Sellisteks süsimustadeks stsenaariumiteks pole siiski ainest.

Postimees

SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi

Ettevõtted, kellel on SEBs hoiul enam kui miljon eurot, peavad suure tõenäosusega hakkama alates augusti keskpaigast pangale oma raha hoidmise eest peale maksma 0,4% aastas. Eesti Panga hinnangul on vaieldav, kas seadus lubab nii teha.

Äripäev

Valus, aga vajalik õppetund

Ettevõtluskultuuri parendamiseks tuleks rohkem keskenduda ennetavale tööle, mitte keeldudele ja karistustele, kirjutab Äripäev juhtkirjas.

Londoni firmad Tallinnasse

Maksuametil uus taktika

Kui nahaalsete petturite näitel sai maksuametile selgeks, et majandustegevuse keeld ei tööta, võeti kasutusele uus taktika.

 

30.06.2016

EPL

Vandeadvokaat: sõiduki teisaldamise kohtuvaidluse osapooled ei teinud kõike võimalikku enda kaitseks ja see on ebatavaline

Vandeadvokaat Jevgeni Tverdohlebov analüüsis ringkonnakohtu otsust ja sama asja eelmise nädala riigikohtu otsust, milles otsustati lõplikult, et Europarkil oli õigus teisaldada parkimistasu maksmata jätnud omaniku sõiduk. Tverdohlebov pööras tähelepanu sellele, et kohtuvaidluse pooled ei teinud kõike võimalikku enda positsiooni kaitseks.

84-aastane naine võitleb kohtus Swedbankiga oma sundmüüdud kodu eest

Vanaproua ei saanud arugi, et nõustus olema oma poja kodulaenule tagatise andja. Pank kinnitab, et riskidest pidanuks teada andma notar, kelle juures ühishüpoteek sõlmiti.

Äripäev

Ümbrikupalk ja tulude varjamine on tõusuteel

Varimajanduse uuring soovitab poliitika kujundajatel olla tähelepanelik,sest ümbrikupalkade maksmine ja ettevõtete tulude varjamine on Eestis tõusuteel.

Rohkem ruumi ärikeelule!

Praegune äri- või ettevõtluskeeldude kohaldamisala Eestis võiks olla mõnevõrra laiem, leiab keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Minister: ärikeelud peavad looma turvatunnet

Justiitsminister Urmas Reinsalu on veendumusel, et aus ettevõtlus vajab tugevamat kaitset, ärikeelu regulatsioon vaadatakse üle maksejõetuse revisjonis.

Ettevõtluskeeld suure kelmi peal ei tööta

Oleg Belokrõlov tõestas maksu- ja tolliametile, et seadusepügal, mis peaks kelmid ettevõtluskeskkonnast eemal hoidma, ei tööta. Maksuamet korraldab oma töö ümber, et nii enam ei juhtuks.

 

29.06.2016

Postimees

Korruptante peetakse Eestis inimesteks, kes «oskavad elada»

Uurimisasutused on korruptsioonijuhtumite lahendamisel jõudnud suurte asjadeni, mis aga on kaasa toonud kahetsusväärseid aktsioone altkäemaksuvõtjate kaitseks, leiab siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort.

 

28.06.2016

Äripäev

Brexit – Eesti võimalus

Suurbritannia referendumi tulemus annab Eestile võimaluse segast olukorda ära kasutada, kirjutab majandus- ja rahandusteadlane Katrin Tinn.

 

Postimees

Vaata, milliste ettevõtete vastu on esitatud hiljuti suurimaid võlanõudeid

Inforegister reastas oma igakuises tabelis ettevõtted, mille vastu on erasektori poolt esitatud viimasel ajal kõige rohkem võlanõudeid.

Analüüs: riik võiks e-eksporti hoogustada

Eesti toodete e-ekspordi potentsiaal peitub kõrgtehnoloogiliste nišitoodete ja IT-valdkonna teenuste pakkumises, kuid praegu annab e-kaubandus Eesti SKTsse vaid 0,75 protsenti, selgus täna avaldatud Praxise analüüsist.

Võlausaldajad langetasid Meresuu spaa müügihinda

Teisipäeval toimunud Rene Kuulmannile kuuluva pankrotis Egeria Kinnisvara OÜ võlausaldajate üldkoosolek langetas Meresuu spaa müügihinna 7,7 miljonilt ligi 7 miljonile eurole.

Statistikaamet otsustab sunniraha rakendamise peale 6. juulit

Statistikaamet otsustab käesoleval aastal ettevõtte komplekse majandusaasta aruande (EKOMAR) esitamata jätjate suhtes 300 euro suuruse sunniraha rakendamise peale 6. juulil toimuvat kokkusaamist ettevõtjatega.

Maksuamet on OÜ-tamiselt kogunud üle miljoni euro makse

Maksu- ja tolliamet (MTA) on tegeliku töösuhte varjamise ehk OÜ-tamise teemadel kaheksa kuu jooksul nõustanud umbes 670 ettevõtjat, mille tulemusena on riigile laekunud täiendavalt veidi üle 1 miljoni euro tööjõumakse.

Tivoli Arendus taotleb pankrotti

Arco Vara kontserni kuuluv Tivoli Arendus OÜ taotleb Harju maakohtult ettevõtte pankroti väljakuulutamist.

 

Delfi Ärileht

Maakonna suurim tööandja on kistud kriminaalmenetlusse

Ligi 250 inimesele tööd andva tekstiilivabrikuga seotud inimesi süüdistatakse mitmes kuriteos.

Eetilise laenamise võimalikkusest Eestis

Mis seob IT-ettevõtjat Henri Laupmaad, Tavidi rahavahetuskontori omanikku Alar Tammingut, mulgimaa talunikke Nora ja Markus v. Schwanenflügelit ja Toidupanga hollandlasest eestvedajat Piet Boerefijni? Õige vastus kõlaks nii: nad kõik on osa Kagu-Eestisse Orava valda rajatava Hundiallika ait-meditatsiooni hoone renoveerimisest. Tegu on esimese ametliku sotsiaal-eetilise pangandusprojektiga Eestis. Väike algus loodetavasti üha enam eestlastegi sekka levivast uudsest arusaamisest rahapaigutamise alal.

 

27.06.2016

Eesti Advokatuur

Brexit mõjutab tulevikus õigusvaidluste lahendamist

23. juunil hääletasid Ühendkuningriigi kodanikud Euroopa Liidust lahkumise poolt. Brexiti tingimused pole veel teada, kuid üle ega ümber ei saa selle võimalikust mõjust piiriüleste vaidluste lahendamisele.

 

Eesti Maksumaksjate Liit

EML : KUKU Raadios: Esimese poolaasta maksuteemade kokkuvõte

21.06.2016. a KUKU Raadio saates Maksumaksja rääkis Lasse Lehis 2016. a esimese poolaasta teemadest kokkuvõtvalt – mis on olulised teemad olnud ning millest saates räägitud on.

 

Raamatupidamisuudised

Eesti inimeste ja ettevõtete laenud kasvasid mais 6 protsenti

Eesti ettevõtete majapidamisete laenud ja liisingud kasvasid mais aasta võrdluses 6%, teatas Eesti Pank.

 

Postimees

Eestiga seotud Twilio börsidebüüt õnnestus

Kommunikatsioonitehnoloogia vallas tegutseva ettevõtte Twilio aktsiate avalik esmaemissioon NYSE börsil oli selge kordaminek, kirjutab Wall Street Journal.

Rauno Klettenberg lahkub Nasdaq Tallinna juhi ametist

Nasdaq Tallinn ASi juhatuse esimees Rauno Klettenberg otsustas pärast kolm aastat kestnud ametiaega börsijuhi kohalt lahkuda. Klettenbergi viimaseks tööpäevaks Nasdaq Tallinnas on 30. juuni 2016.

Viru tänava ettevõtjad kannatavad teetööde tõttu käibelanguse all

Tallinnas Viru tänaval tegutsevad ettevõtjate hinnangul on Viru tänaval teostatavad teetööd põhjustanud nende ettevõtete käivete languse, mis küündib mitmekümne protsendini.

 

Delfi Ärileht

Pangad: Eesti ettevõtjad Brexiti riskide maandamisele ei mõtle

Nii SEB, Swedbank kui ka Danske Bank tõdesid, et ettevõtjate huvi Brexitiga kaasnevate võimalike muutuste ning riskide maandamise võimaluste vastu on olnud väike.

Toidutootja ja kaupmehed moodustasid ebaausate kauplemistavade vastu võitlemiseks ühisrinde

Eesti toidutootjad ja kaupmehed moodustasid töögrupi, mille ülesandeks on heade kauplemistavade kokkuleppimine toiduainete tarneahelas.

Briti turule müük muutub raskemaks

Suurbritannia EL-ist lahkumise mõju Eestile: eksportijatel läheb raskemaks, IT-sektor võib võita.

Riigihangete in-house erand- pealtnäha süütu võimalus hange korraldamata jätta

Riigihangete seadus näeb ette ühe võimaluse, mil hankija ei pea korraldama asjade või teenuste ostmiseks riigihanget. Selleks on nn in-house erand. In-house erand teeb hankija elu mugavamaks ja on igati loogiline lahendus olukorras, kus hankija saab korraldada teenuse osutamist omaenda vahenditega. Miks peaks see üldse kellelegi peavalu valmistama?

Hiinlased on laenu saamiseks valmis tegema uskumatuid asju

Hiina laenuandjad jälgivad oma klientide elu väga lähedalt. Läänemaailmas ei kujutaks ettegi, et pank soovib teada sinu Facebooki või LinkedIni konto andmeid, et seal aeg-ajalt ringi kolada. Hiinlased on seda valmis tegema. WeLAbi puhul tagab näiteks oma Facebooki kontole ligipääsu võimaldamine saada 5% väiksemat laenuintressi. LinkedIni juurdepääs annab aga koguni 10-protsendilise soodustuse. Tavaliselt on sealsed intressid 20-protsendilised.

Kui te saite äsja meili “maksuametilt”, kes tahab teile raha anda, siis stopp! Ärge langege petuskeemi ohvriks!

Paljude eestlaste meiliaadressidele jõudis lakooniline kiri, mis oleks tulnud otsekui maksu- ja tolliametist. Kirjas teatati, et inimesel on saada tulumaksu tagastus, kuid tegu on ilmselgelt pettusega.

 

22.06.2016

Raamatupidamisuudised

Korduv erikontroll ei pruugi olla ilmselgelt põhjendamatu

Riigikogus tegi esmaspäeval olulise otsuse, leides, et osaühingu erikontrolli taotluse rahuldamata jätmiseks ei piisa asjaolust, et formaalselt on osanike otsuse alusel osaühingu erikontroll juba toimunud ja selle kohta on aruanne koostatud.

 

Äripäev

Ettevõtjad julgevad taas investeerida

Kui seni on räägitud investeeringute pidevast langusest, siis nüüd, vaadates maksuameti statistkat, on näha, et ettevõtjad on jalad kõhu alt välja võtnud.

Delfi Ärileht

Maxima sai Leedus kartellikokkuleppe eest 13,7 miljonit eurot trahvi

Baltikumi suurim jaemüügikett Maxima ja külmutatud toodete valmistaja Matinga said Leedus 10 aastat väldanud kartellikokkulepete eest miljonitesse ulatuvad trahvid

Postimees

Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkool läks pankrotti

EHTE pankrotihaldur Kalle Mõtsnik ütles BNS-ile, et EHTE oli rendileandjale võlgu suurusjärgus 50 000 eurot, rohkem ei soovinud ta teemat kommenteerida. EHTE võlausaldajate üldkoosolek toimub 29. juunil

 

21.06.16

Advokatuuri blogi

Milleks Panama, kui meil on Läti?

Pealkirjast hoolimata ei keskendu artikkel riigile, mis asub samaaegselt kahel mandril, ega põhjustele, miks mõnele meeldib seal asutatud äriühingute omanik olla, vaid hoopis sellele, kuidas Eesti maksusüsteem on kaotamas oma eeliseid investorite hulgas ja mida oleks meil õppida oma lõunanaabritelt, et maksukonkurentsis püsida.

Äripäev

Facio Ehituse ainus vara on 1,39 eurot

Facio Ehituse kaks aastat kestnud pankrot sai punkti, ilma et rohkem kui 20 võlausaldajat oleks raha tagasi saanud. Võlausaldajatele tegi peavalu deposiidi tasumine, et Facio Ehituse pankrotti alustataks ning nad jäeti oma murega üksi, kuigi on kandnud suuri krediidikahjusid ja tasunud saamata rahalt sadu tuhandeid eurosid käibemaksu.

Advokaat: prokurör lubas süüdistust Rosimannusele

Autorollo võlausaldajat, OÜd Port One esindav Lextali büroo vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik rääkis intervjuus Äripäevale, et riigiprokurör lubas kohtueelse uurimise ajal toimunud kohtumisel selgesõnaliselt, et Autorollo kriminaalasjas saab süüdistuse ka Rain Rosimannus. Seda siiski ei juhtunud.

Rain Rannu lõikab kasu seadusemuudatusest

IT-ärimees Rain Rannu panustas uudsesse lahendusse, mis aitab luua pangakontot panka kohale minemata.

 

20.06.16

 

Äripäev

Laske firmal lihtsalt surra

Ettevõtte asutamine ja lõpetamine tuleks keerukusastmelt teha proportsionaalseks, et mugaval inimeseloomal ei tekiks kiusatus libalikvideerida, vaid ikka likvideerida, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Marta Jaakson.

Lahendagem e-Eesti vanad mured

E-riigile kohaselt tuleks rohkem pingutada, et e-residentsusega sarnased võimalused ja suhtumine jõuaks laiemalt ka avalikku sektorisse ja ettevõtjate tööpõllule. Vastasel juhul läheb kaotsi ettevõtja ja tarbija aeg, mida kulutatakse asjatult kontorite ja ametnike vahel jooksutamisele, kirjutab Äripäev juhtkirjas.

Delfi Ärileht

Kõrge kütuseaktsiisi tõttu kaotab riik kümneid miljoneid eurosid

Veokijuht saab väljaspool Eestit diislikütust tankides hoida paagitäielt kokku sadakond eurot.

Microsoft tahab LinkedInist teha tööinimeste Facebooki
USA tarkvaragigant Microsoft kulutas juuni alguses rekordilise 26,2 miljardit dollarit, et osta tööinimeste sotsiaalvõrgustik LinkedIn. Mõne analüütiku arvates paneb hiigeltehing krooni Microsofti raharaiskamisele, mõne teise arvates aga avab ettevõtte ees uue mängumaa.

Postimees

Riik plaanib üleminekut kesksele riiginõuete haldamisele

Rahandusministeeriumi eestvedamisel alustab peagi tööd riiginõuete konsolideerimise töögrupp, mille eesmärk on analüüsida ja välja töötada ühtne toimemudel üleminekuks riiginõuete kesksele sissenõudmisele. Ettepanekud selleks esitatakse valitusele otsustamiseks 2017. aasta kevadeks.

Stenbocki maja ei näe aktsiisitõusust loobumiseks põhjust

Vastupidiselt piirilinnast Valkast odavat alkoholi ostvate eestlaste igapäevasele kogemusele tõestab peaministri nõunik majanduse ja rahanduse valdkonnas Martin Lindpere statistika abil, et alkoholi hinnatasemes pole Eesti ja Läti vahel suuri kääre. Tema kinnitusel pole valitsusjuht Taavi Rõivas sõlminud põhjanaabrite riikliku alkoholimonopoli Alko huvides kokkulepet, et ühtlustada viina hinda Eestis ja Soomes.

 

19.06.2016

Äripäev

Milline on tegevjuhi roll ettevõtte infoturbes?

Millega peab tegevjuht arvestama ja mida tegema selleks, et luua eeldused organisatsiooni infosüsteemide ja neis paiknevate andmete turvamiseks?

Delfi Ärileht

Sõerd: Kas Läti maksuotsused panevad piduri Eesti aktsiisiplaanidele?

Tööandjate Keskliit tegi pöördumise ettepanekuga tagasi keerata kütuseaktsiisi tõus 2015. aasta tasemele. Pöördumise põhiline ajend oli tänaseks kujunenud olukord, kus suur osa rahvusvahelise maismaatranspordiga tegelevatest firmadest on pärast aktsiisi tõusu tänavu 1. veebruari järel asunud tankima naaberriikides. Probleemi ulatus ja asjade edasine käik sõltub suuresti sellest, mida teeb meie lõunanaaber Läti oma kütuseaktsiisimääradega.

TTÜ õppejõud Rootsi ja Eesti ettevõtete tootlikkuse vahest: meie juhid võiksid jätta kõige kallimad autod ostmata

Neljandik Eesti ja Rootsi ettevõtete tootlikkuse vahest tuleneb erinevustest nende ettevõtete juhtkondades, lausus Tallinna Tehnikaülikooli professor Karsten Staehr Euroopa Komisjoni Eesti esinduse konverentsil “Majandusarengu võti – tootlikkus?”.

Postimees

Ametiühingud tahavad töölepinguseaduse muutmist

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) saatis sel nädalal sotsiaalministeeriumile töölepinguseaduse muutmiseks kuus ettepanekut, millest ühe kohaselt ei saa tulevikus usaldusisikute töölepingut üles öelda ilma ametiühingu või töövaidluskomisjoni nõusolekuta.

 

17.06.2016

Äripäev

Facio Ehituse pankrotimenetlus rauges

Harju maakohtu hiljutise määrusega lõpetati võlgniku Facio Ehituse OÜ pankrotimenetlus raugemise tõttu.

Ka Bermani-leer võis kasutada kavalat skeemi

Tõenäoliselt said BLRT Grupi kahe aktsionäri otsused kaalukeeleks, et kontroll ettevõttes on Bermanite käes, kuid nende aktsiaid liigutati küsimusi tekitaval moel.

Kuidas aktsiate ostueesõigust nullida. BLRT näide

Täna peab aktsionäride üldkoosolekut Eesti suurim tööstusettevõte BLRT Grupp, kelle omanike omavaheline vaenamine on andnud advokaatidele ja kohtutele tööd ligi kolmekümnes kohtuasjas.

 

16.06.2016

Äripäev

“Äripäev eetris”: Autorollo afääri telgitagused

Skandaalses veofirmas toimunut üksipulgi uurinud vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik räägib tänases saates, miks peaksid Autorollo tühjakskantimise eest vastutama ka Reformierakonna tipp-poliitikud Rain Rosimannus ja Keit Pentus-Rosimannus.

Pangakontot saab nüüd avada kontorisse minemata

Riigikogu võttis eile vastu seadusemuudatused, mis lihtsustavad e-residendiks saamist ja pakuvad nii e-residentidele kui ka Eesti elanikele võimaluse avada pangakonto kontorisse tulemata.

11 sammu äris korruptsiooni vältimiseks

Justiitsministeerium andis välja voldikud juhistega, milles on toodud 11 sammu ärisektori korruptsiooni vältimiseks.

Autorollo uurimine käis täie tõsidusega

Riik on Autorollo kriminaalasja uurimisse suhtunud sellesse täie tõsidusega, kirjutab Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Maria Entsik.

Autorollo hambutu kriminaalasi

Kas uurijate rohked eksimused Autorollo kriminaalasjas on juhus või eesmärk, küsib Autorollo võlausaldajat Port One OÜd esindav Lextali vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik.

Pentus ja Roode esimeses astmes süüdi

Harju maakohus mõistis Väino Pentuse ja Siim Roode Autorollo pankrotiga seotud kuritegudes süüdi.

Pättide vastu voldikutega

Ettevõtlusminister ja justiitsministeerium peavad tegema ettevõtluskeskkonna suurpuhastuse, mitte võitlema pättide vastu voldikutega, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Marta Jaakson.

Statistika vajab ettevõtjat

Vastupidiselt seni tekkinud arusaamale on statistikaamet pidevalt vähendanud ettevõtete halduskoormust, kirjutab statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup vastuseks hiljuti levinud kriitikale.

Postimees

Reinsalu: pahausksed pankrotitajad pääsevad liiga kergelt

Lähiajal võtab justiitsministeerium luubi alla pahatahtliku maksejõuetuse tekitajad, et nad ei pääseks liiga kergelt.

Läti plaanib kehtestada astmelise tulumaksu

Selle aasta veebruarini Läti majandusministri portfelli kandnud Dana Reizniece-Ozola (34) tahab nüüd rahandusministrina juurida Läti maksuametist täielikult välja korruptsiooni ja märkimisväärselt vähendada bürokraatiaaparaati. Reformidest ei jää puutumata ka lõunanaabrite maksusüsteem.

Kolm soovitust personalieelarve koostamiseks

Personalieelarve on tähtis, sest personalikulud moodustavad märkimisväärse osa organisatsiooni kuludest. Võimalikult elulähedase tulemuse tagab arvestamine tööjõu voolavuse, tööturu mõjude ja riiklike regulatsioonidega, selgitab arvamusloos Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE.

Kas petukiri või päris?

Identiteedivargus ning selle tulemusena toimepandud pettused on pidevalt kasvav probleem. See ei puuduta mitte üksnes eraisikuid, vaid petturid kasutavad lihtsaid skeeme ka ettevõtetelt raha välja petmiseks. CFO fraud on üks kasvavaid pettuse vorme, mille puhul kasutatakse organisatsiooni või finantsjuhi identiteeti, et lasta teha raamatupidajatel ülekandeid petturiga seotud libakontodele.

Delfi Ärileht

Vaata, mis muutub ettevõtja jaoks 1. juulil seadustes?

Juuli alguses jõustub üle 100 õigusakti. Millised on olulisemad ettevõtjaid puudutavad muudatused, toob välja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Ericssoni koondamine oleks ränk löök Eesti ekspordile

Ericssoni koondamine oleks kahtlemata suur löök Eesti ekspordile ja elektroonikatööstusele, tõdes Nordea Eesti ökonomist Tõnu Palm.

 

15.06.2016

Kurjategijate jõuk müüs Silmetile tema enda toodangut

Hiljuti jõustus Viru maakohtu otsus, millega mõisteti karistus meestele, kes korraldasid mitme aasta jooksul Sillamäe keemiaettevõttest Molycorp Silmet haruldaste metallide ning nende toorainete vargust.

Kuriteokahtlusega haiglajuht Tõnis Allik astus tagasi

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees, kuriteokahtluse all olev Tõnis Allik otsustas täna toimunud nõukogu koosolekul ametist tagasi astuda.

Delfi Ärileht

Kas Eestis on elu kallis või odav? Vaata 122 riigi edetabelist

Viiekümne kauba ja teenuse hinnaanalüüsi põhjal koostas portaal Numbeo maailma kõige odavamate ja kallimate riikide edetabeli. 122 riigi arvestuses on elu kõige kallim Bermudal ning odavam Indias.

Uuring: ülekaalukas enamus Eesti firmasid on nõus välismaalasi palkama või seda kaaluma

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor tehtud magistritööst ilmnes, et 38 protsenti Eesti firmadest palkaks välismaalasi ning 35 protsenti on nõus seda kaaluma.

Postimees

Korruptsioonivaba Eesti juht: teatud elualadel on korruptsioon üsna juurdunud

Rohkem kui pooled Eesti firmajuhtidest on korruptsiooniga kokku puutunud, kuid vaid viiendik ennetab seda, nentis Korruptsioonivaba Eesti juht Erkka Jaakkola. Viimasel ajal ilmsiks tulnud juhtumid aga annavad mõista, et eeskätt poliitikaga seotud aladel võib korruptsioon olla küllalt juurdunud.

Teenusmajanduse Koda nõuab ettevõtjate trahvist loobumist

Teenusmajanduse Koda leiab, et praegu ei ole õige aeg trahvida ettevõtjaid, kellel käib üle jõu kümnete, et mitte öelda sadade küsitava väärtusega ankeetide ja muude statistiliste vormide pidev täitmine.

Eurostat: Eesti on elanike ostujõult ELi viimase kuue seas

Eesti oli möödunud aastal Euroopa Liidus elanike ostujõudu arvestava tegeliku individuaalse tarbimise (AIC) tasemelt 23. riik, meist tahapoole jäi viis maad, selgub kolmapäeval avaldatud Eurostati andmetest.

Nordea näeb Eesti majanduskasvu võtit tootlikkuses

Kui veel mõned kuud tagasi pakkus Nordea Eesti kasvuprognoosiks 2 protsenti, siis nüüd langetas pank selle 1,9 protsendini. Küll on pank seisukohal, et majanduskasvu madalpunktist ollakse läbi ja Eesti heaolu arengu võtmeks on nüüd tootlikkus.

Justiitsministeerium: kingituste rahalise piiri paikapanemine oleks korruptsiooni legaliseerimine

Justiitsministeerium leiab, et korruptsiooni alane teadlikkus on Eestis lünklik, samas ei pea ministeerium õigeks panna paika täpset rahalist piiri, millest kallima kingi vastuvõtmine peaks olema keelatud.

Riigifirmade kogukasum langes aastaga poole võrra

Riigi äriühingute kogukasum vähenes möödunud aastal 53,3 protsenti ja langes 128 miljonile eurole; enim mõjutas langust Eesti Energia, mille puhaskasum langes mullu 75 protsenti.

Tööandjad: kütuseaktsiis tuleb langetada 2015. aasta tasemele

Kütuseaktsiisi tõstmine selle aasta veebruarist ei ole täitnud eesmärki suurendada maksulaekumist, samas on sellel negatiivne mõju ettevõtluskeskkonnale.

 

14.06.2016

Äripäev

Raasuke paljastas kahtlaseid seiku riigifirmade töös

Tallinna Sadama uurimiskomisjonis n-ö vaibal käinud pankur Erkki Raasuke rääkis seal muu hulgas, milliste korruptsioonimaiguliste seikadega tema on riigifirmade töös kokku puutunud.

Uurimiskomisjon otsustas: Tallinna Sadama nõukogu vastutab

Tallinna Sadama uurimiskomisjon tutvustas täna valminud lõpparuannet ja seal olevaid hinnanguid. Komisjoni esimees Artur Talvik ütles, et raportist tuleb välja, et Eestis eksisteerib poliitiline korruptsioon.

Teder räägib äärmiselt hämarast loost Tallinna sadamas

Tallinna sadama uurimiskomisjoni täna avaldatud materjalides räägib ettevõtja Hillar Teder kahtlase maiguga juhtumist Spacecomi omanikega seotud ettevõttega Prevo Holding.

Urmas Reinsalu võitleb tondiga

Justiitsminister Urmas Reinsalu tegemisi on kõrvalt kummaline vaadata. Ta leiab aega ja energiat, et panustada võitlusesse minevikutondiga ajal, kui tegemata on vähemalt 64 olulisemat asja, kirjutab Äripäeva uudistetoimetaja Harry Tuul.

Toome majanduse tagasi esiplaanile

Eesti peab praegusest paigalseisust välja murdma ja majandusteemad uuesti fookusesse tõmbama, kirjutab Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.

Kõrvale heidetud FIE

Kui riigikogu plaanib tulevikus hakata uuesti käsitlema sotsiaalmaksu lage, siis tuleks paralleelselt üle vaadata tingimused füüsilisest isikust ettevõtjatele, kirjutab TTÜ ettevõtlusõppejõud Juhan Teder.

Postimees

Uuring: Eesti ettevõtjad on eeskujuliku maksemoraaliga

Lõplikult tasumata arvete osakaal Eestis on langenud rekordilisele 1,4 protsendi tasemele. Tänu kõrgele maksemoraalile arvatakse meid koos Soome, Rootsi ja Norraga madala krediidiriskiga Põhjamaade hulka.  Euroopa keskmine krediidikahjumi määr on 3,1 protsenti.

Ühest retsepti korruptsiooni vältimiseks ei ole

«Korruptsiooni vältimine 100%-liselt ei ole võimalik,» tõdeb Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Teder: Tallinna Sadam maksis 2,8 miljonit «tühjale kestale»

Tallinna Sadama endise nõukogu liikme Hillar Tederi sõnul oli sadama otsus maksta Prevo Holdingule 2,8 miljonit lepingutrahvi väga segane ja hämar tehing, seda enam, et sadama juhtkond ei osanud põhjendada, kes oli raha saaja.

Delfi Ärileht

Tallinna Sadama juhtum – kas tuleb riigifirmade juhtimise uus ajastu?

Uurimiskomisjoni lõppraport: riigiettevõtte nõukogu peab firmas toimuva eest vastutama.

VIDEO: Tallinna Sadama kahtlaseid tehinguid uurinud komisjon tutvustas raportit

Täna tutvustasid Tallinna Sadama uurimiskomisjoni liikmed äsjavalminud lõpparuannet ja seal olevaid hinnanguid ning kirjeldasid komisjoni tehtud tööd.

TÄISMAHUS UURIMISRAPORT: Riik ei tulnud Tallinna Sadama puhul avalike huvide kaitsmisega toime

Tallinna Sadama uurimiskomisjon tutvustas täna lõpparuannet, milles osutatakse riigi lohakusele oma varaga ümber käimisel ning avalike huvide kaitsmisel.

Esmakordselt ajaloos! Ka Saksamaale makstakse 10 aastaks raha laenates peale

Saksamaa astus sama sammu Šveitsi ja Jaapaniga, kus valitsused saavad võtta 10-aastaks laenu sedasi, et neile makstakse peale, kirjutab Bloomberg.

 

13.06.2016

Äripäev

Sester kutsus statistikaameti juhi vaibale

Rahandusminister Sven Sester kõneles ettevõtjaid sunnirahaga ähvardanud statistikaameti juhiga ja lubab leida võimalusi, kuidas ettevõtjaid trahvimaksmisest päästa.

Vaata, mida nõutakse uues majandusaasta aruandes

Selle aasta algusest kehtivad majandusaasta aruannetele mõnevõrra teistsugused nõuded, eriti tähelepanelik tasub olla mikro- ja väikeettevõtjatel.

Hilinejad hakkavad trahvi saama

Statistikaamet hakkab sunniraha nõudma kõikidel ettevõtetelt, kes ei esita õigeks ajaks aastaküsimustikku. Ettevõtjad peavad muudatust liiga karmiks.

 

12.06.2016

Äripäev

Raskustes ettevõtja lihast ja luust abimees

Laia ettevõtete haardega Silver Eensaar, kellega seotud firmade võlad ulatuvad miljonitesse eurodesse, nimetab end abimeheks

Delfi Ärileht

Juba pool Eesti SKT-st läheb palkadeks, ületades väga rikkaid riike nagu Rootsi või Saksamaa

Esimese kvartali majanduskasv toetus paremale maksulaekumisele, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

 

11.06.2016

Äripäev

Surnud mis surnud

Firmade likvideerimine võrdub nende matmisega, kuigi likvideerija ise võib vastu vaielda, kirjutab ajakirjanik Marge Väikenurm.

 

10.06.2016

Äripäev

SEB: pole hullu midagi!

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor märgib oma nädalakommentaaris, et tegelik olukord majanduses on parem, kui esmapilgul statistikale peale vaadates tundub.

Esitage andmed või saate trahvi!

Kui ettevõtja ei suuda tähtajaks esitada statistikaametile aastaküsimustikku, hakkab rakenduma sunniraha, kirjutab statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup.

 

Postimees

Kaupmeeste liit: aktsiisitõusud võivad viia maksumoraali languseni

Neljapäeval toimunud aktsiisikaupade ja salaturu teemalisel ümarlaual tõi kaupmeeste liidu tegevjuht Riin Savi võimaliku aktsiisitõusude mõjuna välja ühiskonna üldse maksumoraali languse.

 

09.06.2016

Delfi Ärileht

Advokaadid: riigihangete seaduse eelnõu võib jätta hanked venima ja suured turuosalised kõrvale

Uues riigihangete seaduse eelnõus plaanitav pakkujate kõrvaldamise regulatsioon võib praktikas jätta hankeid venima ja tuua juurde ajakulukaid vaidlusi, kinnitavad riigihangete vaidlustega igapäevaselt tegelevad Raidla Ellexi advokaadid Arne Ots ja advokaat Rauno Klemm.

Äripäev

“Äripäev eetris”: miks on riigi nuumatud idu kaubamärk sundmüügis?

Mis juhtus riigilt enam kui 600 000 eurot saanud idufirmas, et kohtutäitur selle kaubamärgi oksjonile pani ning firma omanikuks sai tuntud firmade likvideerija Silver Eensaar, on tänase saate teema.9. juuni 2016. a. 10:06

EVEA teeb nimekirja aeglastest prokuröridest

Viiendik majanduskuritegude kohta esitatud avaldustest jääb lauale seisma, sest uurimine venib prokuratuuris ja juhtumid lõpetatakse aegumistähtaja saabumise tõttu.

 

08.06.2016

Äripäev

Reinsalu: maksejõuetus on ülitõsine ärikeskkonna probleem

Eesti ettevõtted on pankrotimenetluse ajal varatud, sest meie ettevõtjad võitlevad viimase hingetõmbeni, selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu intervjuus.

Postimees

Eesti parim mobiilirakendus 2016 on Pipedrive

Infosüsteemi ameti eestvedamisel valiti parimaks Eestis toodetud ja hetkel käigus olevaks mobiilirakendusteks müügijuhtimisäpp Pipedrive.

 

07.06.2016

Postimees

Kohus jättis kirjastuse 1,9-miljonilise hagi Mainori vastu rahuldamata

Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata pankrotistunud Eesti Entsüklopeediakirjastuse AS-i (EEK) ligi 1,9 miljoni eurose hagi Mainor Ülemiste AS-i vastu, millega EEK nõuab kirjastuselt arestitud ja hiljem maha müüdud varade eest hüvitist.

 

Äripäev

Riigi nuumatud firma kaubamärk sundmüügis

Kohtutäitur müüb oksjonil tulutult kaubamärki Toggl, mille omanikfirma Online App taga on firmade likvideerijana kuulsust kogunud Silver Eensaar.

 

06.06.2016

Äripäev

Asutused rikuvad massiliselt hankereegleid

Suur osa riigiasutustest väldib hanke korraldamist sellega, et jagab ühe suure ostu mitmeks väikeseks, kuigi nii on keelatud teha.

 

Delfi Ärileht

Eestis ettevõtete kasum vähenes ja müük kiratses

Eestis vähenes I kvartalis ettevõtlussektori kogukasum aastaga 12%, 521 miljonile eurole, teatas statistikaamet.

 

03.06.2016

Äripäev

Skeemitaja Erik Valtmäe annab aru

Eelmisel nädalal Pärnu maakohtus kolmeks aastaks vangi mõistetud hüvitiste välja petja ja skeemipunujana kuulsust kogunud Erik Valtmäe selgitab oma seoseid pettuste ja hämara äriga.

Terje Eipre – Pankrotihaldur pole superman

Pankrotiprotsessis osalejal tuleb enda eest aktiivselt seista, mitte niisama vahtida, kirjutab vandeadvokaat ja pankrotihaldur Terje Eipre.

 

02.06.2016

Äripäev

Riiki lüpsnud nupumehed kukuvad järjest vangi

Viimase poole aasta jooksul on trellide taha mõistetud trobikond pettureid, kes lüpsid nupukate skeemidega riigiasutustelt välja sadu tuhandeid eurosid.

 

01.06.2016

Äripäev

SignWise’i endised töötajad räägivad suu puhtaks

SignWise’i 20 endist töötajat, kellele kaubamärgiga seotud firmad jäid ühtekokku enam kui 100 000 eurot võlgu, tegid koostööpartneritega avaliku pöördumise.

 

31.05.2016

Inforegister.ee

Jätame tankistid töötuks!

Eelmisel nädalal andis Cherry Media OÜ teada, et lõpetavad ettevõtte tegevuse, tarbijatele ning koostööpartneritele jagati vajalikku teavet edasise tegevuse kohta. Samaaegselt lõpetamisteatega pöörduti õigusabiteenuse osutaja poole ning paluti määrata ametlik likvideerija, kes vaatab üle varad ja kohustused ning vajadusel esitab kohtule avalduse pankroti väljakuulutamiseks.

 

30.05.2016

Postimees

Advokaadid muutuvad üha virtuaalsemaks – Eestis valmis taas üks e-õigusbüroo

Eesti advokaadid on üha enam asumas lihtsamat õigusabi pakkumas e-teenustena ning veebruaris avatud DigiLegali kõrval on nüüd konkurentsi pakkumas uus e-õigusteenus nimega Avokaado.

 

26.05.2016

Äripäev

Riigile laekunud tulud kasvasid

Rahandusministeeriumi andmetel laekus nelja kuuga riigile tulusid 2,82 miljardit eurot ehk 191,4 miljonit eurot rohkem kui eelmise aasta aprilli lõpuks.

 

24.05.2016

Äripäev

Ettevõtete laenude ja liisingute maht kasvas aastaga 7%

Ettevõtete laenud ja liisingud kasvasid aprillis, nii nagu ka eelmistel kuudel, kiiresti, aasta võrdluses 7%. Ettevõtetele väljastatud laenude keskmine intressimäär on sel aastal langenud. Hoiuste tugev kasv jätkus aprillis ning ületas laenude ja liisingute kasvu, teatas Eesti Pank.

 

Milliseid tervisekontrolli ettekirjutusi peab tööandja hüvitama?

Tervisekontrollis vormistab töötervishoiuarst otsuse, milles saab eristada kahte osa – otsust töö sobivuse kohta töötajale ning ettepanekuid töökeskkonna ja -korralduse muutmiseks. Kui ühte peab tööandja arvesse võtma ja täitma, siis teine on pigem soovituslik.

 

Delfi Ärileht

Andmete asemel tuleb vaadata seoseid ning laiemat pilti

Register OÜ-s on 2009. aastast tegeletud mudelite ja lahenduste väljatöötamisega, mis võimaldavad andmete vahenduse asemel anda edasi teadmisi. Olukorras, kus variisikutel ja pankrotimeistritel on järjest lihtsam tegutseda, ei piisa enam tavapärastest taustakontrolli meetoditest.

 

 

22.05.2016

Äripäev

“Äripäev eetris”: kõik, mida teada parima juhi valimisest

Sel nädalal selgus Eesti parim juht. Konkursi finaali jõudnud kolme erineva tippjuhi tõus ametiredelil on liikunud sama tempo ja suunaga.

 

21.05.2016

Delfi Ärileht

Autorollo näitel: kas osaühingu tegevuse mõjutaja peab sellele tekitatud kahju hüvitama?

Kui osaühingu tegevuse üle mõju omav isik mõjutab osaühingu juhtorgani liiget osaühingu kahjuks tegutsema, mille tagajärjel tekib osaühingule kahju, siis peab mõju omav isik selle kahju hüvitama.

 

20.05.2016

Äripäev

Eesti juht usaldab, aga kontrollib

Kaasaegset Eesti juhti iseloomustab enamasti heast äritavast lugupidamine, samas ka „usalda, aga kontrolli“ põhimõttele tuginev juhtimisstiil.

 

19.05.2016

Äripäev

E-residentide maksustamisest – puust ja punaseks

E-residentide maksustamine võib tuua peavalu nii neile endile kui ka Eesti maksuametile, ent annab võimaluse Eesti äriühingutele pakkuda tugiteenuseid ja seeläbi Eesti majandusse rohkem raha ringlema panna.

Kaitse ebavõrdsuse eest

Eesti ettevõtja vajab kaitset sotsiaalse dumpingu eest, kirjutab ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson Euroopa Komisjoni ettepaneku valguses ühtlustada lähetatud töötajate ja sihtkohariigi töötajate töötingimused.

Juhil roll ei piirdu tule kustutamisega

Juht saab meeskonna müügitulemust väga palju mõjutada, muutes meeskonna tööd tõhusamaks. Protsesside parendamise puhul tasub süveneda detailidesse, selle asemel et ravida sümptomeid ja kustutada tulekahjusid, kirjutab 20. mai Äripäev turunduse rubriigis.

 

Postimees

Keskmine kuupalk ületas mullu esmakordselt 1000 euro piiri

Palgatöötaja keskmine brutokuupalk mullu oli 1013 eurot, teatas statistikaamet. Brutotulu kasv jätkus varasemate aastatega samas tempos ehk kuus protsenti aastas.

Ministeerium kasvatab ettevõtlust tuleval aastal 82,5 miljoni euroga

Ettevõtluse kasvustrateegia keskendub investeeringuteks sobiva keskkonna loomisele, ettevõtete konkurentsivõime kasvatamisele ja tööstuse arendamisele.

Liit tahab, et hinnataks eraldi seadusloome mõju väikeettevõttele

Väikeste ja keskmiste ettevõtete liidu ehk EVEA üldkogu pöördus ettevõtlusminister Liisa Oviiri poole üleskutsega esitada kiirendatud korras valitsusele nn «väikeste- ja keskmiste ettevõtete (VKE) testi» rakendamise eelnõu, millega tehakse kohustuslikuks  iga uue või muudetava normatiivakti  mõju  hindamist väike- ja keskmistele ettevõtetele.

 

18.05.2016

Äripäev

Juhi kirg tõmbab ettevõtte käima

Tippjuht peab arvestama sellega, et lisaks juhtimisele tuleb olla ka organisatsiooni kõneisik ehk täita esindusfunktsiooni. Paratamatult kaasneb sellega vajadus olla kättesaadav ja valmisolek vastamaks küsimustele nii ettevõttest välja kui ka ettevõttesiseselt, kirjutab Äripäev täna juhtkirjas.

Võlatont, mine ära!

Parim laen on laen, mis on jäänud võtmata, väidab Graanul Investi omanik Raul Kirjanen.

 

17.05.2016

Äripäev

Ettepanek: teeme äriregistrisse delete-nupu

Täna e-residentsuse konverentsil esinenud Inforegistri ja Eesti Võlausaldajate Liidu juht Marie Rosin tegi ettepanku teha äriregistrisse delete-nupp, sest kahetsusväärsel kombel on riik Eesti kõige suurem likvideerija.

Varimajandus sunnib pilgu peeglisse

Eesti ettevõtjate hinnang varimajanduse suuruse kohta näitab usaldamatust ettevõtluskeskkonna, seadusandja ja konkurentide vastu – ent annab samas mõjusa põhjuse peeglisse vaadata.

Juhil roll ei piirdu tule kustutamisega

Juht saab meeskonna müügitulemust väga palju mõjutada, muutes meeskonna tööd tõhusamaks. Protsesside parendamise puhul tasub süveneda detailidesse, selle asemel et ravida sümptomeid ja kustutada tulekahjusid, kirjutab 20. mai Äripäev turunduse rubriigis.

 

Postimees

Otseülekanne: mis juhtub riigihangetega?

Riigikogu majanduskomisjon arutab täna avalikul istungil huvigruppidega riigihangete seaduse eelnõu, et selgitada välja hankijate ja pakkujate ettepanekud uue seaduse rakendamisel.

Ettevõtjad said reklaamimaksu asjus kaotuse ka ringkonnakohtus

Tartu linnaga reklaamimaksu asjus kohut käivad ettevõtjad said teisipäeval kaotuse osaliseks ka Tartu ringkonnakohtus.

Pankrotistunud Ilves-Extra suurinvestor jätkab Eestis tootmist

24 aastat Tartus spordi- ja vabaajariideid ning eriotstarbelisi rõivaid tootnud Ilves-Extra läks maksuvõlgade tõttu pankrotti, kuigi firma suurinvestor jätkab sellest hoolimata sama kaubamärgi all ka edaspidi Eestis spordirõivaste tootmist.

 

16.05.2016

Äripäev

Lõpetage e-residendiga hirmutamine

E-residentide tulekuga hirmutamise asemel võiks äriseadustiku eelnõust rääkida sisuliselt. 1Office Grupi partner Ivar Veskioja teeb konkreetsed ettepanekud pettuste väljajuurimiseks.

Varimajandus pöördus ootamatult kasvule

Ettevõtjate hinnangul kasvas mullu Eestis varimajanduse osakaal, selgus värskest uuringust.

 

Postimees

Juulini saab enda ettevõtet pakkuda Eesti parimaks

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kuulutasid välja Eesti parimate ettevõtete konkursi. Kandidaate saab üles seada kuni 1. juulini.

 

15.05.2016

Äripäev

Võimalus heastada oma patud

Riigihankel osaleja saab õiguse end heastada, kui on alust teda hankemenetlusest kõrvaldada, kirjutab Cobalti advokaat Kadri Matteus.

Lennart Meri konverentsil: maailm muutub – kuidas edasi

Maailmamajanduses läbi aegade toimunud muudatused pigem julgustavad, et vanade töökohtade kadumise pärast ei maksa väga muretseda – uued töökohad on alati asemele tulnud.

 

Delfi Ärileht

Suurärimees: ettevõte ei tõsta kunagi vabast tahtest palka, Eestis peaks seda riik reguleerima

Suurärimees Ülo Pärnits toob LP intervjuus välja kaks asja, kust Eesti majanduse “parandamist” alustada – tõsta miiniumumpalk tuhande euroni ja alandada kõrgeid tööjõumakse. Pärnits lisab, et Eesti toidupoes saab kassapidaja kolm korda vähem palka kui Soomes, sest meil on ka kaubanduspinda rohkem. “Miks me nii lollisti tegime?”

Milline on suurepärane juht?

Milline on hea juht juht? Suurepärase juhtimise koodi lahtimuukimine on keeruline ülesanne.

 

13.05.2016

Äripäev

Riigifirma võidutseb koos võlglasega

Riigifirma Eesti Teed teeb juba teist aastat töid kroonilise maksuvõlglase teede-ehitusfirmaga Marble OÜ. Majandusministeerium selles probleemi ei näe, küll aga tellijad ja konkurendid.

 

12.05.2016

Äripäev

Räägi seda oma vanaemale!

Ootan kannatamatult aega, kus ametnikud ei räägi enam kanges paberlikus keeles ja poliitikud võtavad vastu seadusi, millest nende vanaemagi aru saab, kirjutab ajakirjanik Kadri Põlendik.

Tark õpib teiste äriplaanide vigadest

Oma äri käima lükanud ettevõtjad tunnistavad, et tagantjärele vaadates pole sugugi kõik äriplaani kirja saanud eesmärgid täitunud.

 

Postimees

EVEA president, maksuparadiis ja luksuskaater

Osaühingule Oidipus Trade, mille juhatuse liige on Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) president Kersti Kracht, kuulub luksuskaater Itaalias Varazze sadamas ja kallis kinnisvara Prantsusmaal. Mõlema vara ostuks on offshore-omanikuga osaühing võtnud laenu Küprose firmalt, mis on registreeritud samal aadressil kui Vene oligarhide panga MDM Bank omanikettevõte.

 

Delfi Ärileht

Palgatõus sunnib Eestit nurka mängimise vältimiseks arenema

Leedust ja Lätist aeglasemat majanduskasvu arvestades ei tohi Eesti palgaralli ees silmi sulgeda.

 

11.05.2016

Äripäev

Väikefirma ostnud ettevõte sattus inkasso nimekirja

Ettevõtja, kes ostis hiljuti ühe väikse Ida-Virumaa ettevõtte, avastas oma firma nime üllatusega inkassovõlglaste avalikust nimekirjast.

 

Postimees

Panama paberid: nimedelt rebiti saladuskate

Panama offshore-firmade andmelekkes päevavalgele tulnud 108 Eestiga seotud inimese nimed paljastavad, et maksuparadiisides on figureerinud eelkõige venelased, ebaõnnestunud ärimehed ja likvidaatorid. Sealjuures on arvestatav osa offshore-ärist saanud teoks Tallinna kesklinnas asuva Larsseni kontori kaudu.

 

Delfi Ärileht

Mille poolest erinevad eri piirkondade maksuvabad firmad?

Maksuvabad piirkonnad erinevad näiteks aruandlusnõuete ja asutamiseks kuluva aja poolest.

Fjodor Berman Panama paberite firmadest: need ei olnud seotud BLRT tegevusega

BLRT grupi suuromaniku, praegu ametlikult grupi nõuniku ametit pidava Fjodor Bermani nimega seostub Panama paberites kaks ettevõtet. Need kannavad sama nime- Marim Limited.

Maksuameti eksjuht: eriti tähelepanelikult peaks kontrollima Tallinna Sadamaga seonduvat

Olen üsna kindel, et 1999. aastal toimunud läbiotsimine Tallinnas Jõe tänaval Diveci kontoris tõi lagedale kordades mahukama materjali, kui praegune Eestit puudutav osa nendes Panama paberites. Siin on umbes 100 isikut, aga Diveci materjalide põhjal algatati sadu revisjone ja kriminaalasju.

 

10.05.2016

Delfi Ärileht

Maksuamet: Panama paberid võivad olla meile oluliseks vihjeks

Uuriva ajakirjanike konsortsiumi avaldatud nn Panama paberites sisalduvad andmed võivad maksu- ja tolliametile olla oluliseks vihjeks, et tähelepanu mõnele konkreetsele asjale suunata, tõdes ameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi.

Kus asuvad maailma maksuparadiisid?

Erinevatel hinnangutel hoitakse üle maailma maksuparadiisidesse peidetuna 7,2 kuni 22 triljonit dollarit.

 

9.05.2016

Äripäev

Suur kasum ilma punastamata

Panama leke seadis ettevõtja küsimuse ette, kuidas teenida suurt kasumit ilma selle teenimise väljatuleku viisi pärast punastamata, kirjutab Capital Advisorsi partner Hendrik Roosna.

 

Postimees

Majandusspidomeeter püsib paigal ja ettevõtjad on valitsusega üha vähem rahul

Valitsuse poliitika tüürib üha kaugemale sellest, mida ettevõtjad majanduse elavdamisele kasulikuks peavad.

 

8.05.2016

Äripäev

Eesti Pank: ettevõtete võime laene maksta nõrgeneb

Ettevõtete kasumid vähenesid ka 2015. aasta teisel poolel, kesine eksport ja tööjõukulude kasv mõjutavad ettevõtete tulemusi ka edaspidi, mistõttu võib kannatada saada ettevõtete laenumaksevõime, see omakorda halvendaks pankade laenukvaliteeti.

 

7.05.2016

Äripäev

Maksuamet lõi enda sees korra majja

Alates 2011. aastast toimunud muudatused maksuametis on muutnud asutuse efektiivsemaks ja toonud riigile suurema maksulaekumise.

 

Postimees

Suurus määrab ehk millist aastaruande tüüpi tuleb ettevõttel kasutada

Kuidas jaotuvad Eesti ettevõtted mikro-, väike-, keskmisteks ja suurettevõtjateks ning milliseid raamatupidamise aastaaruandeid nad peavad esitama, selgitasid BDO Eesti vandeaudiitorid Ree Teinberg ja Liina Oolup raamatupidamis- ja maksuinfoportaalis RMP.ee.

 

6.05.2016

Äripäev

Liisa Oviir õõnestab ettevõtlust

Ettevõtlusminister Liisa Oviiri plaan sekkuda riiklikult ehitus- ja üüriturule on üdini vale lähenemine, kirjutab Äripäev juhtkirjas.

Sest meil on kõik jokk!

Laialt levinud jokk-skeemide viljelemine on põhjus, miks investeeringud Eestist kaarega mööda käivad, kirjutab Mikran Investi juhatuse liige Neeme Jõgi.

Miljonilist huuletubakaäri juhtis endine kaitsepolitseinik

Maksu- ja tolliamet teatas eile, et tabas huuletubakaga kaubitsenud jõugu, Äripäeva ja Eesti Päevalehe andmetel on grupeeringu eesotsas kaitsepolitsei endine töötaja Aare Vain.

Glikman: Eestis on maksupõrgu

Vandeadvokaat Leon Glikmani sõnul on Eestis maksupõrgu, millele annab tooni sotsiaalmaks.

 

5.05.2016

Äripäev

Juhile toovad edu kained otsused

Konkursi “Parim juht 2016” sõelale on jäänud kolm finalisti.

Jagamismajanduse rongi on võimatu peatada

Eesti peab jagamismajanduse reguleerimisel võtma teerajaja rolli ja näitama end e-riigile kohaselt, kirjutab jagamismajanduse liidu kõneisik ja Shipitwise’i turundusjuht Sander Gansen.

Kuidas valutult välismaalast palgata?

Välismaalastest töötajaid värvanud ettevõtted peavad olulisimaks faktoriks ajakuluga arvestamist.

 

4.05.2016

Äripäev

Facio pankrotimeister maadleb uue hagiga

Paadimüügiga petta saanud ettevõtja süüdistab Facio pankrotiskeemidega kuulsaks saanud Riho Kalvet varade kantimises ning nõuab oma võlga tagasi.

 

Postimees

Koda: EL-i töölähetuse muutmine kahjustab ettevõtete konkurentsivõimet

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on vastu Euroopa Komisjoni plaanile ühtlustada lähetatud töötajate ja sihtkohariigi töötajate töötingimused, kuna see kahjustab teenuste vaba liikumise põhimõtet ja kahjustab Eesti ettevõtete konkurentsivõimet.

Tööandjad küsivad valitsuselt odavat välistööjõudu

Odavale võõrtööjõule tuleb anda roheline tuli, milleks peab loobuma vähemalt riigi keskmisest töötasust lähtumise nõudest, seisab tööandjate keskliidu poolt peaminister Taavi Rõivasele saadetud kirjas.

Kohus kuulutas välja populaarse spaa omanikufirma pankroti

Viru maakohus kuulutas kolmapäeval välja Narva-Jõesuus asuva Meresuu spaahotelli omanikfirma Egeria Kinnisvara pankroti; võlanõuded ulatuvad 17 miljoni euroni.

 

Delfi Ärileht

Miks on ametite juhtide palgad nii erinevad?

Värsketest riigiametnike palgaandmetest selgus, et veeteede ameti juhi Rene Arikase kuupalk on 5000 eurot, aga lennuameti juhil Kristjan Telvel 3000 eurot.

 

3.05.2016

Äripäev

Autoärimehest eksmiljonäril jääb 10 eurot kuus kätte

Endine Peugeot’ autode maaletooja ning kinnisvaraäris kõrbemise järel rikkuse kaotanud Toomas Rüütmann esitas riigi õigusabi taotluses kohtule andmed, et tema pere igakuine sissetulek on praegu 840 eurot ning püsikulude tasumise järel jääb kätte kõigest kümme eurot.

 

Postimees

 

Kasulikud äpid aitavad raha säästa ka ettevõtlusega alustamiseks

“Kuhu kaob raha?” küsime endalt tihti, kui avastame end kuu lõpus kitsas olukorras või oleme seadnud eesmärgiks koguda raha näiteks ettevõtlusega alustamiseks või uue kodu soetamiseks, aga eesmärgini kuidagi ei jõua, kirjutab Hardi Keerutaja sinu moodi tehnoloogiaportaalis Digitark. “Säästmisnõustajad soovitavad esimese ülesandena märkida üles kõik tehtavad kulud, et tekiks hea ülevaade.”

 

Delfi Ärileht

Kohus mõistis kolm meest miljoni euroni ulatunud investeerimiskelmuse ja rahapesu eest vangi

Harju maakohus mõistis täna kolm meest ja ühe ettevõtte süüdi miljoni euroni ulatunud investeerimiskelmuses ja rahapesus.

 

2.05.2016

Äripäev

Et Eesti oleks jälle cool

Eesti ärikeskkonda ei saa ravida ainult mõne üksiku maksumuudatusega. Välisinvesteeringute ja muust ilmast helgemate peade siiameelitamiseks vajame laiapõhjalist avatud suhtumist, mis annab sõnumi, et Eestisse on oodatud nii inimesed kui ka raha.

Kuidas välistada suhtlushäireid projektide juhtimises?

Projektijuhid otsivad lahendusi, kuidas vältida suhtlemisest tekkivaid vigu, sest uuringute andmetel ebaõnnestub 14–25% projektidest just puuduliku suhtlemise tõttu projekti osaliste vahel.

Maksuamet pidas kinni kütusepesus kahtlustatavad

Maksu- ja tolliameti uurimisosakond pidas aprilli lõpus kinni mitu kütusevaldkonnas tegutsevat inimest, keda kahtlustatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises.

 

Postimees

Soome advokaat kurtis Panama pabereis: Eesti maksuamet käib pinda

Aktiivselt skandaalse Mossack Fonseca konsultatsioonifirma teenuseid vahendanud Soome jurist Sami Saarinen kaebas 1990ndate lõpus büroole, et Eestis on tal raske tegutseda tülikate maksuametnike pärast, vahendas Soome rahvusringhääling YLE.

Mait Raava riigisektori palkadest: headele juhtidele tulebki hästi maksta

Juhtimiskonsultant Mait Raava ütles riigiteenistujate kõrgeid palganumbreid kommenteerides, et küsimus pole palganumbri suuruses, vaid ametnike töö läbipaistvuses, et tavainimestel ei tekiks küsimust, kas sellised palgad on ikka õigustatud.

 

1.05.2016

Postimees

Venemaa võlanõudjad murravad raha saamiseks luid

Nad on võtnud naise alasti ning teda seksuaalselt ahistanud, tekitanud mudilasele tõsiseid põletushaavu ning murdnud hoiatuseks naisterahva väikese sõrme. Kas need on kurjategijad? Mitte päris. Need on võlgade sissenõudjad.

 

30.04.2016

Äripäev

Sõnajalad: jumal teab, et offshore-firmasid meil pole

Ettevõtjatest vennad Oleg ja Andres Sõnajalg rääkisid neljapäeval „Äripäev eetris“ raadiosaates oma seostest Panama offshore-firmaga ja selgitasid oma ämma osalemist nende ärides.

Top