Tankistidega võitlemise peamine eesmärk on takistada karistamatult võlgu jäämist. Eesti Advokatuuri Äriõiguskomisjon vandeadvokaat Karin Madisson‘i juhtimisel on teema ette võtnud ja kaasanud ka Marie Rosina – Eesti Võlausaldajate Liidu (EVUL) ja Inforegistri ellu kutsunud ettevõtja. 

Marie Rosin* osales töötoas, mis käsitleb tankiste ja nendega toimuvat meie majanduses. Töötoa korraldab Eesti Advokatuur, mis koondab üle 1000 advokaadi, kellest ligi 700 on vandeadvokaadid. Ja kes veel paremini pädeks siin sõna võtma, kui mitte see seltskond?

Koos Justiitsministeeriumi ja vandeadvokaatide esindajatega lahkas Marie teemat 11. mail toimuvas töötoas: „Kuhu need võlgnikud kaovad ning kas tankistidega võitlemine viib meid edasi või tagasi?“.

Kõik töötoas osalejad on ühise asja eest väljas – “ei” tankistidele! Advokatuur teeb seda läbi oma klientide õiguste kaitsmise ning õigusnõustamise. Inforegister läbi tankistide rambivalgusesse tirimise ja sellega nende tegevuse võimalikult ebamugavaks muutmise ning riik läbi seadusandluse järeleaitamise ja toimima panemise.

*Marie Rosin juhib täna aktiivselt lisaks EVUL-ile ja Inforegistrile (Register OÜ) veel peamiselt ettevõtjatele suunatud võlanõustamisega tegelevat Kreedix OÜ-d ja krediidikindlustuse vahendusega tegelevat Kreedix Kindlustusmaakler OÜ-d. EVUL-i eesmärk on aga olla ettevõtjate hääleks suhtluses riigiga – vt jooniselt, kuidas see hääl on tugevnenud vaid 2 aastaga!

Hea lugeja! Siia juurde teeme ka jätkuartikli töötoa kokkuvõttena, mis kõiki tankismivastaseid kindlasti huvitava infoga varustab.

EESTI-VÕLAUSALDAJATE-LIIT-MTÜ-1