Maksu- ja tolliameti poolt edastatavate riiklike ja tööjõumaksude põhjal võrreldi Inforegister.ee poolt 2015. aasta  I ja IV kvartali 266 ärisektori andmeid.

Tulemused: 38% juhtudest olid tasutud maksud viimases kvartalis suuremad kui esimeses kvartalis ning 60% juhtudest oli näha langust. Kõige kiiremini kasvasid finants- ja kindlustustegevusega seotud sektorid, kus kasv oli 57.9 miljonit eurot ehk 748% ning langesid töötleva tööstuse sektorid, kus riiklikud ja tööjõumaksud vähenesid 12.04 miljonit eurot, ehk 60%.

Kuna võrreldi aasta viimast kvartalit esimese kvartaliga, siis tulemused peegeldavad nii sesoonseid muutusi kui ka mahukasvu.

 

sektorite_kasv_2015_IV_positive     sektorite_kasv_2015_IV_negative

Analüüs on teostatud konkurentsikaart.ee abil. Konkurentsikaart võimaldab esmakordselt analüüsida graafiliselt ettevõtteid ja juhatuse liikmeid, hõlmates järgnevaid näitajaid:
• Tasutud riiklikud maksud ja tööjõumaksud
• Müügitulu, eksport, kasum, bilansi näitajad
• Võidetud hangete summad ja saadud toetused

Konkurentsikaardi täisversioonis on piiramatu ligipääs kõigile ettevõtetele, juhatuse liikmetele ja valmis raportitele – olge kursis oma konkurentsipositsiooniga ning konkurentide ja äripartnerite arenguga.