04. 12. 2018

Teie arvamus Äriseadustiku muutmise eelnõus

EVUL-i tegevused võitluses pahatahtliku maksejõuetusega

Meil on hea meel teada anda, et Justiitsministeerium on saatnud ülevaatamiseks ja tagasiside saamiseks äriseadustiku ja muude seaduste muutmise eelnõu. Viimased 3 aastat on Eesti Võlausaldajate Liit võidelnud selle eest, et tõmmata nii kaaskodanike kui seadusandjate tähelepanu vajadusele kaitsta ettevõtjat pahatahtlike võlglaste eest.

Loe edasi
26. 09. 2018

Kes on tankist ja kuidas teda ära tunda?

Alexander Urmas Vest
Alexander Urmas Vest

Tankist ehk variisik on tekitanud palju poleemikat – millisel juhul on tegu ettevõtte pahatahtliku hülgamisega ning mille põhjal aru saada, et uus juhatuse liige on variisik? Kõige lihtsamini on tankisti võimalik määratleda seoste kaudu.

Loe edasi
17. 09. 2018

Marie Rosin Advokatuuri ees: riiklik asjaajamine on liiga uimane

Advokatuuri kokkusamaine
Foto: Olev Mihkelmaa. Fotol alates vasakult: Karin Madisson, Jüri Sirel, Indrek Niklus, Marie Rosin

Eesti Advokatuuri üldkogul, kus osales ka Eesti Võlausaldajate liit, arutati, mida teha variisikute ja tankistidega. Eesti Võlausaldajate liidu (EVUL) tegevjuht Marie Rosin arvas, et riiklik asjaajamine on talumatult uimane ning vaja oleks hoopis särtsakamaid lahendusi, sest tänaseni võtavad variisikuid ja tankistid enda juhtida arutul hulgal võlgades ettevõtteid ning “uputavad sohu” viimasedki raamatupidamise dokumendid.

Loe edasi
12. 09. 2018

EVEA: äriseadustiku muutmine oleks suur viga

Eesti Väike- ja Keskmise ettevõttete Assotsiatsioon (EVEA) saatis nii Riigikogu õiguskomisjonile kui fraktsioonidele arvamuse äriseadustiku muutmise seaduse eelnõu kohta. EVEA kinnitusel oleksid nii sunddividendid kui väljaastumishüvitis suur viga ning mõjuksid väga negatiivselt kogu majandusele, teatas organisatsioon pressiteate vahendusel.

Loe edasi