Hiljuti on justiitsministeeriumi aadressilt saadetud Eesti inimestele (valimatult kõigile) masskirjad, kus pakutakse justkui tasuta õigusabi. EVUL-i asutaja Marie Rosina sõnul on ta sügavalt üllatunud ning seda mitte heas mõttes. Rosin ütleb, et ka paljud liidu liikmed ja ettevõtjad on tema poole pöördunud ning väljendanud nördimust, et riik toetab maksumaksja raha eest suurvõlgniku tegevust, samas kui lahendamistvajavad probleemid on jätkuvalt õhus.

Artur Fjodorov, praegune Eesti Õigusbüroo juht ning riigi värske käepikendus õigusnõustamise alal, tegi otsustava kannapöörde möödunud aastal, kui jättis seljataha ehitusvaldkonna koos võlgadega nii riigile kui ka allhankijatele. Noorel ärimehel on tänaseks 5 ettevõtet põhja läinud ja justkui kogemata ära kaotatud ca 5 miljonit eurot, mille maksmiseks polnud sentigi vara järgi jäänud.
Tihe läbikäimine kohtuga on andnud ärimehele märkimisväärse teadmistepagasi ning võimalik, et just massilistest kohtuskäimistest (44 vaidlustatud nõuet kohtumenetluses kõigest ühe aasta jooksul) sai alguse Fjodorovi armastus õigusvaldkonna vastu ja nii leidiski ehitusvaldkonna pankrotimeister endale uue elukutse. Inkassoabi.ee (omanik endine Cecco OÜ, praegune Eesti Õigusbüroo) lehel, mis pakub õigusnõustamisteenust võlgnikele, on kirjas: Inkassoabi aitab. Professionaalsed ja kogenud juristid (eelneva inkassofirmas töötamise kogemusega) abistavad ja nõustavad Sind inkassofirmaga suhtlemisel. Seisame Sinu õiguste eest nii kohtus kui kohtuväliselt.

Vaata lisa:

Eelmise aasta kevadel muudeti Inkassoabi.ee-d omav Cecco OÜ Eesti Õigusbürooks ja osaleti õigusnõustamise konkursil. Fjodorov on küll pööranud uue lehekülje oma elus, kuid käekiri on jäänud samaks. Konkurss võideti ebarealistlike lubadustega ja see tekitas paljudes hämmingut ja pahameelt. Seda, kas ja kuidas Eesti Õigusbüroo suudab võtud kohustusi täita, on vara öelda. Hämmastav ning murettekitav on pelgalt juba asjaolu, et riigi raha eest pakutavat ning reklaamitavat teenust osutab isik, kelle nägemus õigusest on seni olnud vastupidine üldlevinud arusaamadele.

Õigusest õigesti arusaav inimene mõistab, et võlgnevusega kaasneb kohustus see tasuda, siis ärimees Fjodorovi mõistes tekib krediidi kättesaamisel hoopis õigus see tasumata jätta. Õiguse ja kohustuse mõisted on täpselt tagurpidi pööratud ja seda saab normaalseks pidada üksnes täiesti süüdimatu inimene. Oma ebaõnnestumises ehitusvaldkonnas süüdistab Fjodorov riiki ning hanketingimusi, mis soosisid pigem madalat kvaliteeti ning ebakompetentsust.

Eesti Võlausaldajate Liit on juba pikalt pidanud justiitsministeeriumiga dialoogi, et muuta ettevõtluskeskkonda avatumaks ning eelkõige ausamaks. Koostöös mitmete erialaliitude ning samuti ettevõtjatega on ministeeriumile esitatud peamised sõlmprobleemid ning võimalikud lahendused. Reaalseid samme olukorra parandamiseks ei ole veel tehtud, kuid Marie Rosina väitel on lootust, et peale mitut aastat lobitööd võib oodata lähiajal ka reaalseid tulemusi.

Rosina sõnul meenutab see aga olukorda, kus parem käsi ei tea, mida vasak teeb – ühelt poolt antakse lubadusi ning soovitakse töötada sellel nimel, et skeemitamisi jääks vähemaks, teiselt poolt soodustatakse ebaausat konkurentsi ning võimaldatakse võita oluline hange inimesel, kes seni oma tõestanud oma juhtimisalast ebakompetensust ning vastutuse võtmise asemel süüdistab riiki. „Kui minu aadressile tuleb justiitsministeeriumilt kiri, kus varjatult tehakse tasuta õigusabi kattevarjus reklaami kahtlase väärtusega õigusbüroole, siis kuidas me saame rääkida ausast ettevõtluskeskkonnast või ettevõtjaid toetavast poliitikast? “ on Rosin hämmingus ning ootab rämpsposti asemelt justiitsministeeriumilt hoopis infot selle kohta, kuidas maksejõuetusprobleemidega edasi tegeletakse.

Vaata lisaks:

Eesti Õigusbüroo OÜ omaniku ja juhatuse liikme Artur Fjodorovi varasemad ettevõtted: 

E&G OÜ – pankrotis
ARCANA OÜ – võõrandati tankistile, pankrotis
RAHVA KINNISVARA OÜ – pankrotis
PATRIA TRANS OÜ – sundkustutatud koos võlgadega
TAMMIN CONSULT OÜ – sundkustutatud koos võlgadega

Untitled

Eesti Õigusbüroo töökuulutus, juhime tähelepanu büroo tutvustusele, vaata ka inkassoabi .ee kirjeldust

artur fjodorov